Otelleri Göster

Hatuniye Medresesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 16 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Hatuniye Medresesi Yakınındaki Oteller

Köklü bir tarihin izlerini her köşesinde gözler önüne seren Mardin, yıl içerisinde yerli turistler kadar yabancı turistlerden de yoğun bir ilgi görmektedir. Ülkemizin bu güzel memleketi, her adımda tarihini ve doğal güzelliklerini sunacak sizlere. Eğer Mardin'in gezilecek yerlerini listeliyorsanız Hatuniye Medresesi'ni de listeye dahil etmenizi öneririz. Şimdi bu medresenin tarihini kısaca anlatalım.

Hatuniye Medresesi, Artuklu Sultanı olan Necmeddin Alpi'nin eşi Sitti Razviye tarafından yaptırılmıştır. Medresenin hangi yıl yapıldığına dair kesin bir bilgi bulunmasa da tahminen 1177-1185 yılları arasında inşa edildiği söylenmektedir. Hatuniye Medresesi, yapıldığı dönemden bu yana birkaç kez yeni eklemelerle genişletilmiştir. Bu sebepten dolayı orijinalliğini az da olsa kaybetmiştir.

Mardin tatilinizde Hatuniye Medresesi yakınındaki otellerin birinde konaklamanızı öneririz. Çünkü medrese il merkezindeki Gül Mahallesi'nde bulunduğu için diğer tarihi mekanlara da kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Mardin gezi listenize Zinciriye Medresesi'ni, Mardin Kalesi'ni ve Mor Gabriel Manastırı'nı dahil etmeyi unutmayın.