Otelleri Göster

Hasankeyf Kalesi Yakınındaki Oteller

Hasankeyf Kalesi Yakınındaki Oteller

Batman'ın en önemli kale kalıntılarından biridir Hasankeyf Kalesi. Şehre gelen turistlerin en çok merak ettiği ve gezip gördüğü noktalar arasındadır. Kale hakkında kesin bilgiler bulunmamakla birlikte, M.S. 363 yılında Bizanslar tarafından inşa edildiği tahmin edilmektedir.

Kaleye doğu ve batıda bulunan iki merdivenle çıkılmaktadır. Tarihi kaynaklar incelendiğinde kalenin ilk dönemler 7 kapıya sahip olduğu bilgisi ele geçmiştir. Yapımı sırasında doğal kayalardan yapılmış olup dini bir işlevi olmuştur. Şehrin tarihi mekanlarından biri olan Hasankeyf Kalesi, görkemli yapısıyla görülmesi gereken yerlerin ilk sıralarında mutlaka yerini almalı.

Sadece tarihiyle değil, Dicle Nehri manzarasıyla da görsel bir şov sunar. Hasankeyf Kalesi yakınında konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Hasankeyf Kalesi civarındaki otellerde rezervasyon yaptırarak Dicle Nehri'nin güzelliğini, bu tarihi kaleyi ve bölgedeki diğer gezi alanlarını rahatça ziyaret edebilirsiniz. Batman tatilinize özel aracınızla geldiyseniz eğer, Hızır Bey Camii'ni, Rabat Kalesi'ni, Mor Kiryakus Manastırı'nı da gezmelisiniz mutlaka.