Otelleri Göster

Hallan Çemi Höyüğü Yakınındaki Oteller

Hallan Çemi Höyüğü Yakınındaki Oteller

Üzerinde sürekli araştırmalar ve arkeolojik kazılar yapılan Hallan Çemi Höyüğü, Batman'ın en eski yerleşim yerlerinden biridir. İlk olarak 1990 yılında Michael Rosenber ve H. Togul tarafından fark edilen höyük, 4,3 metre yüksekliğine sahip bir tepede bulunmaktadır.

Hallan Çemi Höyüğü'ne nasıl gidilir sorusunu merak ediyorsanız hemen anlatalım. Höyük, şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olup, Sason Çayı'nın batı kısmında bulunmaktadır. Hallan Çemi Höyüğü, tarihi kalıntılarıyla şehrin en görülesi noktalarından biridir. Bir gün yolunuz Batman'a düşerse höyüğü mutlaka gezmenizi öneririz.

Höyük şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olduğu için yakınlarında oteller bulunmaktadır. Hallan Çemi Höyüğü'nü kolayca gezmek için höyüğün yakınındaki otellerin birinde konaklamanızı öneririz. Şehrin en önemli gezi alanlarını da listenize dahil etmeyi sakın unutmayın. Batman gezi listenizde Hasankeyf Kalesi başta olmak üzere Rabat Kalesi, Mor Kiryakus Manastırı ve Hızır Bey Camisi mutlaka yerini almalı.