Otelleri Göster

Halime Hatun Kümbeti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Eğlenceli bi tatildi"

"Van gölü kıyısında"

6.9

Misafir yorumu

10 yorum
* Rezervasyon Hattı 0 850 600 81 14

Halime Hatun Kümbeti Yakınındaki Oteller

Doğuyu daha yakından tanıyacağınız Van, gezilecek tarihi ve doğal güzellikleriyle kesinlikle hayranlığınızı kazanacak. Yer yer göstereceği yapılar arasında unutamayacağınız bir yolculuğa çıkaracak sizleri.

Bu güzel şehirde bulunan; Hurkan Köprüsü, Şeytan Köprüsü, Muradiye Şelalesi görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Gezinizin sırasında rotanızı Halime Hatun Kümbeti'ne çevirmeyi unutmayın.

Gevaş ilçesinde bulunan Halime Hatun Kümbeti, Selçuklu mezarlığının yakınındadır. Bu yapıyı Melik İzzeddin, kızı Halime Hatun için yaptırmıştır. Kümbeti yapan usta ise Ahlatlı pehlivan oğlu Esed olduğu bilinir.

Van'ın doğal güzelliğinin içinde bulunan Halime Hatun Kümbeti, onikigen şeklinde inşa edilip, üzerinde piramit tarzında bir külahı vardır. Yapılışı sırasında düzgün kesme taş kullanılmış olup; cephelerinin her birinde geometrik ve bitkisel motifler vardır. Halime Hatun Kümbeti'ni ilk gördüğünüz an mistik bir atmosferin içine çekildiğinizi hissedeceksiniz. Yeşillikler arasında başlayan yolculuğunuz unutamayacağınız anlarla son bulacak.

Halime Hatun Kümbeti yakınında konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Oteller genellikle ilçe merkezindedir. Halime Hatun Kümbeti yakınındaki konaklama tesisleri hakkında bilgi alıp rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra tatilinize hemen başlayabilirsiniz.