Otelleri Göster

Halime Hatun Kümbeti Yakınındaki Oteller

Halime Hatun Kümbeti Yakınındaki Oteller

Doğuyu daha yakından tanıyacağınız Van, gezilecek tarihi ve doğal güzellikleriyle kesinlikle hayranlığınızı kazanacak. Yer yer göstereceği yapılar arasında unutamayacağınız bir yolculuğa çıkaracak sizleri.

Bu güzel şehirde bulunan; Hurkan Köprüsü, Şeytan Köprüsü, Muradiye Şelalesi görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Gezinizin sırasında rotanızı Halime Hatun Kümbeti'ne çevirmeyi unutmayın.

Gevaş ilçesinde bulunan Halime Hatun Kümbeti, Selçuklu mezarlığının yakınındadır. Bu yapıyı Melik İzzeddin, kızı Halime Hatun için yaptırmıştır. Kümbeti yapan usta ise Ahlatlı pehlivan oğlu Esed olduğu bilinir.

Van'ın doğal güzelliğinin içinde bulunan Halime Hatun Kümbeti, onikigen şeklinde inşa edilip, üzerinde piramit tarzında bir külahı vardır. Yapılışı sırasında düzgün kesme taş kullanılmış olup; cephelerinin her birinde geometrik ve bitkisel motifler vardır. Halime Hatun Kümbeti'ni ilk gördüğünüz an mistik bir atmosferin içine çekildiğinizi hissedeceksiniz. Yeşillikler arasında başlayan yolculuğunuz unutamayacağınız anlarla son bulacak.

Halime Hatun Kümbeti yakınında konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Oteller genellikle ilçe merkezindedir. Halime Hatun Kümbeti yakınındaki konaklama tesisleri hakkında bilgi alıp rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra tatilinize hemen başlayabilirsiniz.