Otelleri Göster

Güzelyurt Evleri Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri

Güzelyurt Evleri Yakınındaki Oteller

Kapadokya'nın doğal güzelliklerini ve tarihi mekanlarını bir arada sunan Aksaray, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Ziyaretçi potansiyeli her yıl artış gösteren bu şehrin en dikkat çekici detaylarından biri Güzelyurt ilçesindeki tarihi evleridir. Güzelyurt Evleri mimarisiyle göz doldurmaktadır.

Buradaki evlerin ilk sahibi Rumlarmış. Fakat Kurtuluş Savaşı yıllarında Yunanistan'daki Türklerle buradaki Rumlar yer değiştirmiş. Güzelyurt'a gelen Türkler Rumlardan kalan evlerin mimarisine sahip çıkıp günümüze kadar gelmesini sağlamıştır.

Aksaray'a 28 kilometre uzaklıkta olan Güzelyurt Evleri, kolay bir ulaşım yoluna sahiptir. Aksaray'daki gezinize Güzelyurt Evleri'ni dahil edebilirsiniz. Güzelyurt Evleri yakınındaki otellerin birinde konaklayarak hem bu tarihi evlerin mimarisini rahatlıkla inceleyebilir hem de ilçedeki diğer gezi alanlarını kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

Aksaray'ın tarihi mekanları arasındaki Nora Antik Kenti, Güvercinkayası, Çatalhöyük ve Sultan Hanı listenize dahil etmenizi önerdiğimiz yerlerdir. Aksaray gezinizde her adımınız sizlere farklı bir doğal güzellik ve yıllara meydan okumuş tarihi mekanlar sunacak.