Günlüklü Görülecek Yerler

Akdeniz’in eşsiz mavisi ile Günlük ağaçlarının yeşili Günlük’te ahenk içerisindedir.Günlüklü Görülecek Yerler - Günlüklü En İyi 10 Yapılacak Şey

Akdeniz’in eşsiz mavisi ile Günlük ağaçlarının yeşili Günlük’te ahenk içerisindedir.
Doğayı ve yeşili sevenler için güzel bir yerdir Günlüklü. Fethiye’ye bağlı bu şirin beldede oldukça hoş bir plaj bulunmaktadır: Günlüklü Koyu. Burada mutlaka denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak gerek…

Türkiye’nin en güzel plajları arasında gösterilen Günlüklü Koyu’ndan sonra Göcek ve Fethiye’yi de denize girme amaçlı tercih edebilir ve buralarda düzenlenen tekne turlarına katılıp farklı koylarda denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Günlüklü Koyu’nun ince kumunda yürüyüp denize doğru ilerlediğinizde, serinletici suyunu hissedeceksiniz. Suyu oldukça sığdır Günlüklü’nün. 10 metre ilerlediğinizde derinleşmeye ancak başlayacaktır. Günlüklü Koyu, iki yüz bin metrekarelik bir alana yayılmış durumdadır.

Günlüklü adı, bölgedeki “günlük” ağaçlarından gelir. Bu ağaçların sadece burada ve California’da olduğu bilinmektedir. Günlük ağaçlarından parfüm ve ilaç yapıldığı bilinmektedir. Bu yemyeşil doğa içerisinde orman yürüyüşleri yapabilir ve vücudunuz için oksijen depolayabilirsiniz.

Günlüklü’de ayrıca kamp yapmanız için pek çok imkan bulunuyor. Kampinge ilgi duyuyorsanız günlüklü tam size göre bir yer. Günlüklü Koyu’na yürüyerek 5 dakikalık mesafedeki alanlarda kamp yapmanız mümkün.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın