Otelleri Göster

Gül Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler

Gül Camii Yakınındaki Oteller

İstanbul'un sayısız tarihi değerleri arasında sağlam mimarisiyle göz dolduran Gül Camii, Haliç'in kıyısındaki Ayakapı semtinde bulunmakta. Doğu Roma dönemiyle tarihlendirilen Gül Camii, 10. ya da 11. yüzyılla tarihlendirilmekte olup, köklü bir geçmişe sahiptir.

Bu tarihi yapı kilise olarak inşa edilmiştir. Ayia Theodosia adındaki kilise 1499 yılında cami olarak düzenlenmiştir. Gül Camii'nin planı Yunan haçı biçimindedir. Toplam üç apsisi vardır ve apsislerdeki tuğla bezemeler günümüze kadar gelebilmiştir. Gül Camii yakınında konaklayabileceğiniz otel sayısı oldukça fazla. Fatih'te bulunan Gül Camii çevresindeki oteller genellikle apart, lüks ve pansiyon kategorisinde hizmet vermektedir.

Oteller aynı zamanda ilçenin gezilecek yerlerine kolay bir ulaşım sağlamakla birlikte, şehrin birçok ilçesine de rahatlıkla ulaşma imkanı sunuyor. Üstelik yılın belli dönemlerinde yaptıkları kampanyalarla her bütçeye hitap ediyor. Gül Camii civarına en yakın otelleri Neredekal.com üzerinden inceleyebilirsiniz.