Otelleri Göster

Gordion Müzesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Gordion Müzesi Yakınındaki Oteller

Ankara-Polatlı'da bulunan Gordion Müzesi gezinizde mutlaka görmeniz gereken noktalardan sadece biridir. Yassıhöyük Köyü'ndeki müze 1963 yılında açılmıştır ve Ankara'ya seyahat edenlerin gezip görmeden gitmediği yerler arasındadır. Müzede kronolojik bir sergi düzenleniyor. Eski tunç devri eserlerinden Erken Frig eserlerine kadar sergilenen koleksiyonda; el yapımı çanaklar ve çömlekler, demir aletler, tekstil üretimleri vardır.

Aynı zamanda M.Ö. 4.yüzyıl eserlerinden; Helenistik dönem, Roma dönemi ve Yunan seramiği bulunmaktadır. Hepsi birbirinden ilgi çekici ve büyüleyici parçalardır. Gordion Müzesi yakınlarında bulunan otellerin veya pansiyonların birinde konaklayabilirsiniz ve müzeyi gezme imkanı yakalayabilirsiniz.

Gordion Müzesi'nin gün geçtikçe ziyaretçi sayısı artış göstermektedir. Müzeyi gezdikçe merakınız orantılı olarak artacak. Gordion Müzesi'nden sonra Anıtkabir'i, Nallıhan Kuş Cenneti'ni, Ankara Kalesi'ni ve diğer yerleri mutlaka gezmelisiniz. Bu arada Ankara seyahatinizde Ankara Esenboğa Havalimanı'nı tercih ederek yorucu olmayan bir yolculuk yaşayabilirsiniz.