Otelleri Göster

Gordion Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Gordion Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Ankara, hem tarihi hem doğal güzelliği hem de başkent olma özelliği taşıdığı için gezilip yaşanması gereken önemli şehirlerden biridir. Gölbaşı, Anıtkabir, Ankara Kalesi, Gordion Müzesi gezilmesi gereken noktaların başında gelir. Tarihi şehir kalıntılarından biri olan Gordion Antik Kenti gezi listenizde mutlaka yerini almalı. Gordion'u, Friglerin kurmuş olduğu bilinmektedir; fakat yapım tarihi hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Gordion Antik Kenti yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak bu antik kenti gezip keşfetme imkanı yakalayabilir ve aynı zamanda her anınızı fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirebilirsiniz.

Polatlı'ya 29 kilometre uzaklıkta olan antik şehrin isminin de neden Gordion olduğu hakkında da pek bilgi bulunmadığı gibi ilk Frig Kralı Gordios'tan ismini aldığı hakkında fikirler ileri sürülmektedir. Kentte göreceğiniz birçok kalıntı bulunuyor. Sur kapısı, saraylar, mezar kalıntıları ve günümüze ulaşmış önemli kalıntılar arasındadır. Siz de çok beklemeden Ankara gezinize Gordion Antik Kenti'ni ekleyerek tarihte küçük ama önemli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.