Otelleri Göster

Gökmeydan Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Gökmeydan Camii Yakınındaki Oteller

Sizlere belki de çok uzak olan Bitlis, şaşırtan tarihi yapılarıyla mutlaka keşfedilmesi gereken şehirlerden biridir. Bitlis'in geçmişine tanıklık etmiş ibadet mekanları arasındaki Gökmeydan Camii, mistik atmosferi eşliğinde sizlere kısa bir tarih yolculuğuna çıkaracak yapılardan biridir. Kitabesine göre 1801 yılında inşa edildiği bilinmektedir. Fakat mimari açıdan incelendiğinde daha eski tarihlerde yapıldığı tahmin edilmektedir. Günümüzdeki kitabesi ise büyük ihtimalle bir onarım kitabesidir.

Cami, aynı ismi taşıdığı Gökmeydan Mahallesi'nde bulunmaktadır. İl merkezinde yer aldığı için kolay bir ulaşıma sahiptir. Yapı iki katlı olarak inşa edilmiştir ve minaresi yuvarlak gövdesiyle, yer yer bilezikleri ve rozetleriyle dikkat çekici parçalar arasındadır.

Gökmeydan Camii yakınında otel bulmakta zorluk yaşamazsınız. Gökmeydan Camii yakınındaki otellerin birinde konaklamanızı öneririz. Çünkü cami yakınındaki oteller şehir merkezindeki diğer gezi mekanlarına da kolay bir ulaşım sağlar. Bitlis keşfinize Şerefiye Camisi ve Külliyesi'ni ve Tarihi Hizan Camisi'ni de ekleyebilirsiniz.