Gellert Tepesi

0.0puan

Gellert Tepesi Tanıtımı

Başından sonuna kadar tarih kokan ve doğal güzellikleriyle insanın aklını başından alan Macaristan-Budapeşte, yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapmakta ve etkisi altına almaktadır.

Budapeşte'ye yakın bir tarihte gitmeyi planlıyorsanız sizlere bu noktadaki gezilecek yerlerden bahsedelim.

Budapeşte tatiliniz sırasında Gellert Tepesi'ne çıkıp gezinizi başlatabilirsiniz. Budapeşte'nin en yüksek noktaları arasındaki Gellert Tepesi'nde güzel bir şehir manzarasına şahit olup, yeşillikler arasında keşifler yapabilirsiniz. Gellert Tepesi'nde bir kaya kilisesi, kaplıca, Sokullu Mehmet Paşa tarafından genişletilen Rudas Hamamı, Rac Hamamı ve tepenin zirvesinde1945 yılında Rus ordusu tarafından kurtarılan Budapeşte'nin kurtuluşunun anısına dikilmiş olan görkemli bir Özgürlük Anıtı vardır.

Gellert Tepesi hem içinde keşfedilmeyi bekleyen yapıtlarıyla hem de şehre hakim manzarasıyla gezi duraklarınızın ilk sıralarında yer alabilir. Budapeşte'ye tepeden bakıp, içindeki güzellikleri ve görülmeye değer yerleri uzaktan seyretmenin tadına varabilirsiniz. Manzarada kendini gösteren diğer yapıtları merakla seyretmek sizleri daha çok meraklandıracak ve onları da bir an önce gezmek isteyeceksiniz. Budapeşte'deki Kahramanlar Meydanı, Gül Baba Türbesi ve Matyas Kilisesi görmenizi önerdiğimiz diğer yerler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler