Otelleri Göster

Galata Köprüsü Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 919 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Günümüzle tarihin birleşimi"

"Lezzetli yemekler"

10

Misafir yorumu

2 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 73 63

"Galata Köprüsü'nün yanında"

10

Misafir yorumu

1 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 30 15

"Kahvaltıya mutlaka gelin"

"İspanyol omleti harika"

10

Misafir yorumu

3 yorum
Telefonla Yer Sor

"Kendinizi sultanlar gibi hissedin"

10

Misafir yorumu

1 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 16 20

"Her yer tertemiz"

10

Misafir yorumu

4 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 69 23

Galata Köprüsü Yakınındaki Oteller

l. Abdülmecit'in annesi Valide Sultan tarafından yaptırılan Galata Köprüsü, ilk yapım aşamasındayken ll. Beyazıt Leonardo Da Vinci'yi bu proje için getirtmek istemiştir. Fakat Da Vinci döneminin yönetimi tarafından vazgeçirtilmiştir. Daha sonra defalarca proje üzerinde düşünülmüş olsa da bu proje hayata geçirilemedi.

1845 yılında Valide Sultan köprünün yapımını gerçekleştirdi ve köprü ahşap olarak inşa edildi. O dönemde Cısr-ı Cedit olarak anılan Galata Köprüsü, ahşap olması sebebiyle hızlı bir şekilde eskidi. 1893 yılında Hasan Ahmet Paşa tarafından yenilenip onarımı yapıldı. Eminönü ve Karaköy'ü birbirine bağlayan İstanbul Galata Köprüsü ahşap olduğu için özellikle yangından korunması için önlemler alınırdı. Şimdi ise tarihi bir köprü değeri taşır Galata Köprüsü; yaşlıdır, yaşadığı her anı şimdiki görüntüsünde bile yansıtır her şeye rağmen.

Aynı ismi taşıdığı Galata Kulesi kadar görkemlidir aynı zamanda eski Galata Köprüsü. Kıyısındaki balık lokantaları ile ünlüdür. Köprüden geçerken gördüğünüz her mekan davet eder sıcak atmosferine. Burada balık ekmek yemek ayrı bir zevk verir. Konaklayabileceğiniz güzel ve konforlu otel bulmakta da zorlanmazsınız. Her yönüyle kolay ve çekici özelliği olan bir yerde bulunması sebebiyle her şey istediğiniz gibi gelişir.

Haliç'in iki yakasını birbirine bağlayan vazgeçilmez İstanbul Galata Köprüsü, Boğaz Köprüsü yapılana dek boğazın sembolüydü. Şimdi tarihi bir değer taşır ve çevresindeki mekanlarda balık yemenin tadına varırken köprünün o ihtişamına boğazın da büyük bir katkısı olduğunu fark edeceksiniz. İstanbul'un tarihi yapıtlarından biri olan Galata Köprüsü aynı zamanda İstanbul'un ve İstanbulluların unutulmaz yapıtlarından biridir. İstanbul gezinizde göreceğiniz daha çok yer var. Uzun ve keyifli yolculuğunuza Galata Köprüsü çevresinde bulunan otellerde konaklayarak ilk adımı atabilirsiniz.