Otelleri Göster

Fethiye Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1492 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Fethiye Camii Yakınındaki Oteller

İstanbul'un tarihine tanıklık etmiş olan Fatih, zamana meydan okumuş yapılarıyla özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Sultanahmet Meydanı'ndaki, Beyazıt Meydanı'ndaki ve diğer bölgelerindeki yapılar yılın her mevsimi ziyaret edilmektedir. Fatih gezinizde ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Fethiye Camii'dir.

Zamana meydan okumuş olan Fethiye Camii, 13. yüzyılda Pammakaristos Manastırı olarak inşa edilmiştir. 1601 yılında Azerbaycan ve Gürcistan'ın fethedilmesinden sonra cami olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bir İstanbul gezi planlıyor ve bu şehrin tarihine yakından şahit olmak istiyorsanız Fethiye Camii yakınındaki otellerin birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Cami bulunduğu bölgeden dolayı hem diğer tarihi mekanlara yakın hem de ulaşımın en kolay yaşandığı bir noktadadır.

Fethiye Camii yakınındaki otellere ve otel fiyatlarına internet üzerinden göz atabilirsiniz. Cami 20. yüzyılların ortasında müze olarak kullanılmış, 1960 yılında ise tekrar cami olarak hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul'un mutlaka görülmesi, ziyaret edilmesi gereken yapılarından biri olan Fethiye Camii, eşine az rastlanır bir mimariye sahiptir.

Bu dini yapıyı İstanbul gezinize mutlaka dahil etmenizi öneririz. Şehrin köklü tarihine tanıklık eden Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Stephan Bulgar Kilisesi, Süleymaniye Camii ve Yerebatan Sarnıcı'na gezi listenizin ilk sıralarında yer verebilirsiniz.