Otelleri Göster

Fatih Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1050 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Fatih Camii Yakınındaki Oteller

İstanbul'un tarihini kısa bir özetle en iyi şekilde anlatır Fatih. Yerli ve yabancı turistlerin de en çok ziyaret ettiği yerler arasındadır. Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Süleymaniye Camii, Çinili Köşk en gözde yapılarındadır bölgenin. Bir de Fatih Camii…

Fatih Camii, Fatih Sultan Mehmet'in kendi adına yaptırdığı bir yapıdır. Külliye özelliği taşımakta olup; 1462-1470 yılları arasında Atik Sinan tarafından inşa edilmiştir. Fatih Camii yakınındaki otellerin birinde kalmak, sizin İstanbul'un köklü tarihini en iyi bilen bir ilçede kolaylıkla gezmenizi sağlayacak.

Caminin dış ve iç mimarisi görenleri fazlasıyla etkiler. Fakat bu yapı 1766 yılında büyük bir deprem yaşamıştır. Ardından 1771 yılında onarılmıştır. Hala ibadete açık olan Fatih Camii gezinizin ardından bölgedeki diğer tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. Fatih Camii yakınındaki otellerin birinde kalarak güzel bir İstanbul turuna başlayabilirsiniz.

Fatih'te ulaşım oldukça kolaydır. Otobüslerle ve tramvayla yakın ilçelere kolaylıkla gidebilirsiniz. Fatih Camii, geziniz sırasında sizi etkileyen yapılar arasında olacak ve bu bölgedeyseniz mutlaka camiyi ziyaret etmelisiniz.