Eynal Gezilecek Yerler

3 bin yıldır kaplıcalarıyla şifa veren Eynal, sınırları içerisinde çok fazla gezilecek yeri olmasa da, bağlı olduğu ilçede gezebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz.Eynal Tarihi Mekanlar

3 bin yıldır kaplıcalarıyla şifa veren Eynal, sınırları içerisinde çok fazla gezilecek yeri olmasa da, bağlı olduğu ilçede gezebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Eynal'da nereler gezilir, Eynal'daki tarihi kalıntılara nasıl gidilir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Simav'ın kaplıcalarıyla ünlü bir bölgesi olan Eynal'da çok fazla gezilecek tarihi mekan bulunmamaktadır. Buna nazaran Eynal'ın doğal güzellikleri arasında daha fazla gezebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Sizlere Eynal'ın sınırları içerisinde olmayan fakat yakın olan gezi alanlarından bahsedeceğiz.

Eynal Kaplıcaları Camii: Cami, Eynal'ın ismini alsa da Simav'ın merkezinde bulunmaktadır. 2012 yılında inşa edilmeye başlanmıştır ve 750 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Eynal Kaplıcaları Camii, Simav Belediyesi başta olmak üzere yardımsever halkın desteğiyle yapılmıştır.

Kale: Simav'ın tam ortasında, yüksek bir tepede yer alan kale, Eynal gezi listenizde yerini alabilir. Kale hakkında çok fazla bilgi olmasa da halk tarafından Hisar Asar Kalesi olarak adlandırılır ve Bizanslar döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu noktada çay bahçesi ve gazino var. Kale, tarihiyle olmasa da dinlenme ve mesire yeri olarak ziyaretçi çekiyor.

Simav Gölcük Yaylası: Katran Dağı'nın bitişiğinde bulunan Gölcük Dağı'nın yayla görüntüsü turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktalardan biridir. Bölgeye özellikle Emet, Simav ve Hisarcık halkı piknik yapmaya geliyor. Burada voleybol ve basketbol sahalarının yanı sıra kır kahvesi de bulunmaktadır. Eynal Kütahya geziniz sırasında Gölcük Yaylası'na bir gününüzü ayırabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın