Otelleri Göster

Eşrefoğlu Camii Yakınındaki Oteller

Eşrefoğlu Camii Yakınındaki Oteller

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bulunan Eşrefoğlu Camii, hem tarihiyle hem de bulunduğu noktanın doğal güzelliğiyle karşılar tüm misafirlerini. Beyşehir Gölü'ne 100 metre uzaklıktaki caminin tarihi 1299 yılına kadar inmektedir. Yapı, Eşrefoğlu Emir Süleyman Bey tarafından inşa ettirilmiştir ve Selçuklu mimarisinin bir örneğidir. Caminin mihrabı çini mozaiklidir ve minberi ise kündekari tekniği ile yapılmıştır.

Bir özelliği vardır caminin. Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinalidir. Konya'nın görülmesi gereken noktalarından biri olan Eşrefoğlu Camii, hem dış mimarisiyle hem de iç dekorasyonuyla gezilmeyi hak ediyor. Konya gezi listenize Eşrefoğlu Camii'ni mutlaka dahil etmenizi öneririz.

Caminin yakınında konaklayabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Eşrefoğlu Camii yakınındaki otelleri ve otel fiyatları hakkında bilgi edindikten sonra rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Konya tatilinizde Mevlana Türbesi, Konya Selimiye Camisi, Meram Bağları, İnce Minareli Medrese ve Alaaddin Tepesi görmenizi önerdiğimiz yerler arasındadır.