Otelleri Göster

Eskişehir Ulu Camii Yakınındaki Oteller

Eskişehir Ulu Camii Yakınındaki Oteller

1274 yılından bu yana sağlamlığını koruyan Eskişehir Ulu Camii, Selçuklu eserlerinin en güzel örneklerinden biridir. Eminiddin Mikail tarafından yapılmıştır. Eminiddin Mikail, Mevlana Celaleddin Rumi'nin en yakın arkadaşı ve Fatih Sultan Mehmet'in ilk veziridir. Tarihi değeri yüksek olan Ulu Camii Sivrihisar ilçesindedir ve çatısını 67 ahşap direk taşımaktadır. Altı direk ise motiflerle bezenmiştir.

Caminin minberi de dikkat çekici detaylar arasındadır. Horasanlı İbni Mehmet tarafından yapılan minber, göz doldurmaktadır. Eskişehir tatilinizde Ulu Camii'yi ziyaret edebilir ve mistik bir atmosferde tarihi ve dini bir yapıya şahit olabilirsiniz.

Eskişehir Ulu Camii yakınında oteller bulunmaktadır. Ulu Camii yakınındaki otellerin birinde konaklamanızı öneririz. Çünkü hem camiyi hem de diğer gezilecek yerleri kolaylıkla ziyaret etme rahatlığını yakalayacaksınız. Şehrin turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerleri arasındaki Porsuk Çayı, Lületaşı Müzesi, Midas Anıtı sizin de ziyaret noktalarınız olabilir.