Dubrovnik Old Town

10puan

Dubrovnik Old Town Tanıtımı

Adriyatik Denizi'nin muhteşem kıyılarına sahip olan Dubrovnik, son yıllarda turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Eğer yakın bir zamanda Dubrovnik'i keşfetmek için bir tatil planlıyorsanız, Old Town'da uzun bir geziyle, bölgedeki tarihi mekanları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Dubrovnik Old Town, 1979 yılından bu yana UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almaya devam etmektedir. Dubrovnik Old Town, şehrin adeta bir yaşam merkezidir. Etrafını çevreleyen surlar, bölgenin tarihi gerçekliğini ortaya koyar. Buradaki tüm binalar aynı taştan inşa edilmiştir.

Dubrovnik turunuza Old Town'dan başlayıp, önemli tarihi yapıları bir gün içinde kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Stradun Caddesi, Onofrio Çeşmeleri, Çan Kulesi, Franciscan Manastırı, Orlando Sütunu, Sponza Meydanı ve St. Saviour Kilisesi, Dubrovnik Old Town'da ziyaret edebileceğiniz gezi alanlarıdır.

Dubrovnik Old Town'da gezerken, farklı zaman dilimleri arasında yolculuk yaptığınızı hissedecek ve her gördüğünüz doğal güzellik, Balkanların son gözdesi Dobrovnik'e hayran olmanızı sağlayacak.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Dubrovnik Old Town

-

Dubrovnik'te beni en çok etkileyen yer oldu Old Town. Günümüzde de hala bir yaşam merkezi olan Old Town'ın daracık sokaklarında yer alan birbirinden şirin kafeler, restoranlar, tarihi eserler, görkemli kuleler ve tarihi gölgeleyen surlar çok etkileyici.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler