Otelleri Göster

Duatepe Anıtı Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Duatepe Anıtı Yakınındaki Oteller

Türk tarihinin önemli olaylarına tanıklık etmiş olan Ankara, Anıtkabir'iyle, Gölbaşı'yla ve diğer tarihi-doğal güzellikleriyle sürekli olarak ziyaret edilmektedir. Ankara'ya ne için gitmiş olursanız olun, gezmeniz gereken yerlerin arasında olan Duatepe Anıtı'nı mutlaka ziyaret edin. Polatlı ilçesinde bulunan Duatepe Anıtı'ndan biraz bahsedelim, siz de Ankara tatilinizde bu anıt yerini gezip tarihe kısa bir yolculuk yapın.

1921 yılında yaşanan taarruz günlerinde düşman askerlerden alınan ilk tepe olduğu için önemli bir yere sahiptir Duatepe Anıtı. 1999 yılında ise tepede çalışmalar yapılmış, 20.000 ağaç dikilmiş, tören alanları, yürüyüş yolu ve otopark inşa edilmiştir. Duatepe Anıtı'ndaki heykeller arasında; Atatürk başta olmak üzere Halide Edip Adıvar, Mareşal Fevzi Çakmak, İsmet İnönü ve Atatürk'ün yaveri yerini almıştır. Buradaki heykeller devlet sanatçısı Heykeltıraş Metin Yurdanur tarafından hayata geçirilmiştir.

Ankara gezinizde Duatepe Anıtı yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Böylelikle Duatepe Anıtı'nı kolaylıkla ziyaret edip, Polatlı ve çevresindeki gezi alanlarını rahatlıkla gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.