Dormen Tiyatrosu

  • İstanbul / Şişli
0.0puan

Dormen Tiyatrosu Tanıtımı

İstanbul-Şişli'de bulunan Dormen Tiyatrosu, Haldun Dormen tarafından kurulmuştur. 1957 yılında tiyatro gösterilerine başlamıştır ve ilk kadrosunda Nisa Serezli, Erol Keskin, Erol Günaydın ve Metin Serezli gibi ünlü tiyatrocular yer almıştır.

Çok başarılı bir çizgi yakalayan Dermen Tiyatrosu; Kamp 17, Sokak Kızı İmra, Sözde Melekler, Beş Parmak, Oyuncakçı Dükkanı, Turp Suyu, Altın Yumruk, Fare Kapanı, Teyzesi, Kara Ağaçlar Altında, Küçük Kulübe, Eski Çamlar Bardak Oldu, Yaygara, Cinayetin Sesi, Yer Demir Gök Bakır, Samanyolu, Aşk Otu, Nina, Zafer Madalyası, Oliver Twist, Derin Mavi Deniz, İstanbul Masalı, Ayı Masalı, Elden Ele, Baba Evinde Hayat, Her Evde Hır Var gibi birçok tiyatro oyunlarını sergilemiştir.

Bir dönem kapanan Dormen Tiyatrosu 1984 yılında perdelerini tekrar açtı Pangaltı'nda bulunan tiyatronun oyuncu sayısı gittikçe düşüş yaşamıştır ve yine bir dönem perdelerini kapatmıştır. İnişli çıkışlı zamanlar yaşayan Dormen Tiyatrosu son olarak 13 Mart 2006 yılında büyük bir gece ile 50. yılını kutlamıştır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler