Disneyland Hong Kong

0.0puan

Disneyland Hong Kong Tanıtımı

Hong Kong gezinizin ilk sıralarına eklemenizi önerdiğimiz noktalardan biri Disneyland Hong Kong'dur. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için büyülü bir yolculuk başlatan Disneyland Hong Kong, 2005 yılından bu yana ziyaretçilere açıktır.

Hong Kong'lular dünyanın en büyük eğlence parkını bünyelerinde kurarken ayrı bir detay kullanmışlar. Disneyland Hong Kong yapılırken Feng Shui felsefesine göre düzenlenmiştir. Başka bir detay ise eğlence merkezinde Çin'in geleneksel kıyafetlerinin kullanılması... Hong Kong'un gezilecek yerler listesinde mutlaka yerini alan Disneyland Hong Kong, 6 ana bölümden oluşur. Mainland USA, Fantasy Land, Adventure Land, Tomorrow Land, Toy Story Land ve Grizzly Gulch bu büyük eğlence merkezinin 6 bölümüdür.

Lantau Adası'nda bulunan Disneyland Hong Kong'a otobüs, metro ve feribotlarla ulaşabilme imkanınız bulunuyor. Eğer Hong Kong Adası'ndaysanız bu yolculuğunuz yaklaşık 30 dakika sürecek. unutmadan hatırlatalım; Victoria Peak de gezi listenizde bulunması gereken noktalardan biridir.

Keyifli bir Hong Kong tatili dileriz…

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler