Derbent Görülecek Yerler

Marmara Bölgesi’nin sayısız güzelliklerinden birine sahip olan Derbent, en sıcak haliyle güzel bir tatil sunacak sizlere.Derbent Görülecek Yerler - Derbent En İyi 10 Yapılacak Şey

Marmara Bölgesi'nin sayısız güzelliklerinden birine sahip olan Derbent, en sıcak haliyle güzel bir tatil sunacak sizlere.

Derbent her ne kadar bir şehir gibi görünse de kültürel değerlerini hala yaşatmaktadır. Derbent'te bulunduğunuz günlerde Kocaeli mutfağının en seçkin yemekleri arasındaki cizlemeyi ve mantar böreğini tatmanızı öneririz. Aynı zamanda kandıra yoğurdunu da bol bol tüketebilirsiniz.

Derbent'te doğa yürüyüşleri tatilinizin en güzel parçalarından birini oluşturacak. Bölgeyi gezerken her adımınızda yorgunluğunuzu üzerinizden atacak ve yeni bir çalışma yılı için enerji depolayacaksınız.

Bisiklet turlarıyla bölgeyi kolaylıkla gezebilirsiniz. Bisiklet gezilerinizi sabahın ilk saatlerinde yaparak Derbent'in huzuruna ve sessizliğine yakından tanık olabilirsiniz.

Derbent'e yakın olan Kartepe'ye de mutlaka gitmelisiniz. Kartepe'de lezzetli ve bol çeşitli bir köy kahvaltısı yapabilir, ardından Kartepe sınırlarında bulunan Kuzu Yaylası'nı ziyaret ederek doğanın sessizliğinde gezinize devam edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın