Otelleri Göster

Değle Ören Yeri Yakınındaki Oteller

Değle Ören Yeri Yakınındaki Oteller

İç Anadolu Bölgesi'nin güneyinde yer alan Karaman, kültürü, tarihi ve sosyal yapısıyla farklı bir şehir, farklı bir dünya... Değle Ören Yeri, şehrin keşif noktaları arasında gösterebileceğimiz yerlerden biridir. Bölge Karaman il merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunmakta olan Karaman Karadağ kitlesinin üzerinde yer alıyor. Üçkuyu Köyü'ne oldukça yakın bir konumda...

Değle Ören Yeri'ne doğru gittiğiniz zaman, daha bölgeye varmadan yol boyunca tarihi kalıntılar çıkacak karşınıza. Yaklaştıkça kalıntılar çoğalacak ve çoğaldıkça Değle'nin tarihi atmosferine girmiş olacaksınız.

Ören yerindeki kalıntıların çoğu Bizans dönemiyle tarihlendiriliyor. Kesme taştan inşa edilmiş oda mezarları, 2 veya 3 katlı inşa edilmiş konutlar, kaya mezarları, 6 kilise kalıntısı görülecek tarihi değerler arasında. Aynı zamanda burada bulunan tarihi kitabeler de bölgenin geçmişi hakkında bilgi vermekte. Değle Ören Yeri, Aziz Paul'un ziyaret ettiği yerlerden biridir aynı zamanda.

Karaman'ın en merak edilen noktalarından biri olan bölge, son zamanlarda gezginlerin keşif yerleri arasında… Şehri gezerken sadece bu bölgeyle yetinmeyip Karaman Müzesi'ni, Aktekke Camii'ni ve Binbir Kilise'yi ziyaret etmenizi öneririz. Hepsi şehrin farklı bir dönemine götürecek sizleri.