Cumalıkızık Görülecek Yerler

Yüzlerce yıllık bir tarihin sahibi ve koruma altına alınmış bir köy olan Cumalıkızık'ta vakit geçirdiğinizde kendinizi zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedeceksiniz...Cumalıkızık Görülecek Yerler - Cumalıkızık En İyi 10 Yapılacak Şey

Yüzlerce yıllık bir tarihin sahibi ve koruma altına alınmış bir köy olan Cumalıkızık'ta vakit geçirdiğinizde kendinizi zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedeceksiniz...
Bursa'nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Cumalıkızık, günümüzde koruma altına alınmış tarihi bir köy. Yüzlerce yıllık tarihi evleri, arnavut kaldırımlı sokakları, sevimli sakinleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer.

Cumalıkızık'ta ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Bursa Cumalıkızık'ta yapılacak en güzel şeylerden biri daracık, arnavut kaldırımı ile döşenmiş sokaklarda yürüyüşler yapmak. Köyün ruhu ile tanışacağınız yerler bu sokaklar. Cumalıkızı sokaklarında keşif yürüyüşleri yaparken tarihi Cumalıkızık evlerini de yakından görme şansınız olacak.

Bu yürüyüşler sırasında bol bol fotoğraf ve video çekebilir, yüzlerce yıllık bir tarihi günümüze taşıyan köyü siz de ölümsüzleştirebilirsiniz.

Köy meydanındaki müzeyi gezmek de Cumalıkızık'ta yapmanızı tavsiye ettiğimiz şeylerden biri. Köyün geçmişine dair birçok eşyayı müzede görebilirsiniz.

Cumalıkızık'ta yaşayan köylülere muhteşem lezzetteki bir köy kahvaltısı için misafir olabilir, eşsiz tattaki reçel ve peynirlerin tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda her yerde karşınıza çıkacak gözlemenin de tadına mutlaka bakın.

Köyün girişinde bulunan tezgahlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Köyün yukarı kısmında yer alan yürüyüş parkurunda doğa ile iç içe, huzur dolu bir yürüyüş yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın