Coudenberg

0.0puan

Coudenberg Tanıtımı

Belçika'nın soğuk tepe olarak adlandırdığı Coudenberg en güzel gezi mekanlarını barındırır içinde. Bir Belçika tatilini süsleyen en çekici noktalardan biridir. Görkemli yapılarıyla yıl içerisinde birçok turistin ilgi odağı durumundadır. Sizler de Belçika gezinize Coudenberg'i dahil etmelisiniz bizce. Sizlere bu sayfamızda Coudenberg hakkında bilgiler vereceğiz.

Coudenberg, Hollandaca soğuk tepe anlamına gelir. Ülkenin kuzey kısmında bulunur ve içerisindeki sayar ve kale için bu noktaya gelen turist sayısı oldukça fazladır. Tarihte birçok kralın evi olmuştur buradaki Coudenberg Sarayı. Coudenberg Sarayı ve Coudenberg Kalesi, 700 yıllık tarihiyle farklı bir döneme sürükleyecek sizleri. Coudenberg'de gezeceğiniz vakit yanınıza mutlaka fotoğraf makinenizi alın deriz. Çünkü yaşadığınız her anı, tanık olduğunuz her yapıyı ölümsüzleştirmelisiniz. Keyifle geçen bu gezinizi tatil dönüşünde dostlarınızla paylaşmak güzel olur öyle değil mi?

Coudenberg'e nasıl ulaşılır diye de düşünmeyin. Metroya binip Gare Centrale durağında inerek ulaşabilirsiniz Coudenberg'e. Yada 94 ve 92 numaralı tramvaya binerek. Otobüs yolculuğu da ulaşabileceğiniz araçlar arasında. Hangi ulaşım aracıyla giderseniz gidin, indiğiniz yer sizleri keyifli bir gezi yolculuğuna götürecek.

Mini Europe, Theatre Royal de la Monnaie ve Brussel Zuid'i de dahil edeceğiniz Brüksel tatilinizin keyifle geçmesini dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler