Charlottenburg Sarayı

0.0puan

Charlottenburg Sarayı Tanıtımı

Almanya-Berlin'de bulunan ve şehrin en büyük sarayı olan Charlottenburg Sarayı, ismini bulunduğu semtten almıştır. Hohenzollern Hanedanının tek mirası olan yapı, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Barok ve rokoko tarzının yansıtıldığı Charlottenburg Sarayı, 17. yüzyılda inşa edilmiş olup; 18. yüzyılda oldukça genişletilmiştir. Saray günümüzde turistik gezi alanları arasında olup, gezi listenizin ilk sıralarında olması gereken yapılardan biridir. Berlin'de bir tatil planlıyorsanız, Charlottenburg Sarayı'nı ziyaret etmenizi öneririz. Sarayın özellikle çevresine önem verilmiştir. Çevresinde belvedere, tiyatro, köşk ve tiyatro vardır. Tarihte önemli bir yere sahip olan önemini günümüzde de korumaya devam eden Charlottenburg Sarayının özellikle bahçesi ve arkasında bulunan gölet görülmeye değer niteliktedir.

Berlin gezinize dahil etmenizi önerdiğimiz diğer noktalar arasında; Berlin Katedrali ve Berlin Zafer Sütunu da vardır. Keyifli ve bol keşifli Almanya-Berlin tatilinizde bu güzel yapıyı görmek istiyorsanız Charlottenburg Sarayı yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler