Çeşme Merkez Görülecek Yerler

Ege’nin ılık esen rüzgarına kapılmak, masmavi denizde yılın yorgunluğunu atmak, birbirinden leziz zeytinyağlı yemeklerle damak tadınızı kışkırtmak ve huzur bulmak istiyorsanız Çeşme tam da aradığınız adres.Çeşme Merkez Görülecek Yerler - Çeşme Merkez En İyi 10 Yapılacak Şey

Ege'nin ılık esen rüzgarına kapılmak, masmavi denizde yılın yorgunluğunu atmak, birbirinden leziz zeytinyağlı yemeklerle damak tadınızı kışkırtmak ve huzur bulmak istiyorsanız Çeşme tam da aradığınız adres.
Gülümseyen güneşi, altın sarısı kumlara ev sahipliği yapan plajları, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile İzmir'in en dikkat çeken turizm cennetlerinden biridir Çeşme. Urla, Ege Denizi ve Karaburun ile komşudur. Şirin mi şirin bir Yunan Adası olan Sakız, Çeşme'nin hemen karşısında yer alır eşsiz bir manzara sunar tatilcilere. Ege'nin ılık esen rüzgarına kapılmak, masmavi denizde yılın yorgunluğunu atmak, birbirinden leziz zeytinyağlı yemeklerle damak tadınızı kışkırtmak ve huzur bulmak istiyorsanız Çeşme tam da aradığınız adres.

Dalış: İzmir Çeşme ve yakın çevresi su sporları açısından renkli, eğlenceli seçenekler sunar tatilcilere. Özellikle son yıllarda dalış meraklıları bölgeyi sık sık ziyaret etmektedir. Sizde sualtının büyülü dünyasını keşfetmek ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız mutlaka dalış yapmalısınız.

Tekne Turu: Çeşme ve çevresindeki birbirinden güzel plajları ve koyları keşfetmek istiyorsanız tekne turuna çıkmanızı öneririz. Ege'nin ılık esen rüzgarı geziniz boyunca peşinizden gelecek. Mola verdiğiniz koylarda engin maviliklerde yüzerek ve bol bol güneşlenerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Yüzme: Çeşme tatilinizde denizden çıkmak istemeyeceksiniz. Altın sarısı kumlarıyla uçsuz bucaksız plajları, masmavi denizi ve ılık esen rüzgarı mıknatıs gibi çekecek sizi. Sizde yılın yorgunluğunu masmavi bir denizde yüzerek çıkarmak ve yorulana kadar kulaç atmak istiyorsanız Çeşme'deki birbirinden güzel seçenekler arasında kaybolacaksınız.

Sörf: İzmir'in rengine renk, güzelliğine güzellik katan Çeşme Alaçatı, sörf konusunda son yıllarda bir cazibe merkezi haline geldi adeta. Burası dünyaca ünlü sörf alanı ve kumsalları ile dikkat çekiyor. Çeşme Alaçatı'da yaz aylarında yapılan yarışmalar dünyanın dört bir köşesinden gelen turistleri ağırlamaktadır. Ayrıca burada akademik seviyede eğitim veren sörf okulları da mevcuttur.

Kitesurf: Son yıllarda popülaritesi artan bir spor olan kitesurf, Çeşme ve çevresinde de popülerlik kazandı. Pırlanta Plajı kuvvetli esen rüzgarı ve dalgalarıyla Çeşme'yi ‘Avrupa'nın rüzgar başkenti' olmaya aday etmiştir. Doğa ile iç içe olan bu cennet köşe denizin 250 metre boyunca sığ ve pırıl pırıl kum olmasıyla da dünyanın dört bir yanından sörfçülerin bu bölgeye akın etmesini sağlamıştır.

Alaçatı Ot Festivali: Eğer Nisan ayında Çeşme Alaçatı'yı ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka Alaçatı Ot Festivali'ne uğramalısınız. Bölgenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seren festivalde otlar toplanır ve otlarla yapılacak lezzetli yemekler misafirlere sunulur. Yemek yarışmalarının yapıldığı festival bayram coşkusu tadında geçer ve ziyaret edenlerinde keyifli anlar yaşamasını sağlar.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın