Cema Ül Fena Meydanı

10puan

Cema Ül Fena Meydanı Tanıtımı

Afrika'da bulunan fakat Afrika Birliği'ne üye olmayan tek ülke olan Fas, ziyarette bulunan turistleri özellikle Cema Ül Fena Meydanı'nda misafir etmektedir. Öyle ki; Cema Ül Fena Meydanı'nı görmek için Fas'a gidenler bile var.

Meydanı ziyaret ettiğinizde buranın 60-70 yıl öncesinden kalmış bir yer olduğunu düşüneceksiniz. Yerli halkın kıyafetleri, yaşam tarzı, eski dükkanlar sizleri alıp farklı bir tarihe götürecek. Cema Ül Fena Meydanı'nda fotoğrafını çekmek istediğiniz biri sizden biraz bozuk para isteyebilir; bilginiz olsun. Meydandaki dar sokakları keşfetmek için 2 gününüzü ayırabilirsiniz. Cema Ül Fena Meydanı'nda gördüğünüzde şaşıracağınız şeyler de olacak. Yılan oynatıcıları, fal bakanlar, geleneksel dansçılar, hikaye anlatıcıları ve daha birçok şey… Keyifli zamanlar geçireceğiniz Cema Ül Fena Meydanı'nın her köşesi, sizlere farklı bir tarihi dokuyu gösterecek. Fas tatilinize Ebu İnanya Medresesi'ni, Bahia Sarayı'nı, Majorelle Bahçesi'ni, Volubilis'i, Kutubiye Cami'sini ve Büyücüler Adası'nı görmenizi tavsiye ederiz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Hareketli bir yer

-

Cema Ül Fena Meydanı çok canlı, hareketli bir yer. Yerel kıyafetleriyle sokak çalgıcılarının ilginç şarkılarını dinlemek çok keyifli. Meydanın kenarında sıkılmış taze meyve suyu içerek serinleyebilirsiniz. Paranız bozuk olsun, 100 Dirhemi bozacak dükkan zor bulunuyor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler