Castel Sant Angelo

0.0puan

Castel Sant Angelo Tanıtımı

İtalya-Roma gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında muhakkak yerini alır Castel Sant'angelo. Dev bir mimariye sahip olup, M.S. 136-139 yıllarında inşa edilmiştir. Roma İmparatoru Hadrian'ın şehre büyük bir hediyesidir. Bu sebepten dolayı Hadrian Mozolesi olarak da adlandırılır.

Roma'nın aşk kokan atmosferine dahil olacağınız bir gezi planlıyorsanız Castel Sant'angelo, görmenizi ve fotoğraf karelerinizle ölümsüzleştirmenizi önerdiğimiz yerlerden biridir. Bu görkemli yapı, tarihin belli dönemlerinde kale ve hapishane olarak kullanılmıştır.

Hatta pek bilinmeyen bir gerçekliği de var Castel Sant'angelo'nun. İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmed'in kardeşi Cem Sultan buraya mahkum edilen isimler arasında. Bu bilgiye çeşitli kaynaklardan ulaşıyoruz.

58 odadan oluşan Castel Sant Angelo'ya kolaylıkla ulaşacaksınız. Roma metrosuna binip Lepanto durağında inerek veya Roma Termini'den kalkan ekspres otobüslerle Castel Sant'angelo'ya gidebilirsiniz. Unutmadan hatırlatalım; Roma Termini'den 40 numaralı otobüse bineceksiniz.

Roma gezilecek yerler listenizi daha da zenginleştirmek adına listenize Vatikan Müzesi'ni, Venezia Meydanı'nı ve Aşk Çeşmesi'ni dahil edebilirsiniz. Uzun ve bir o kadar eğlenceli bir tatil Roma'da sizleri bekliyor.

Keyifli tatiller...

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler