Burhaniye Görülecek Yerler

Bakir doğası ve huzurlu ortamı ile gezginlere eşsiz bir tatil ortamı sunan Burhaniye'de yapılabilecek pek çok keyifli aktivite bulunuyor.Burhaniye Görülecek Yerler - Burhaniye En İyi 10 Yapılacak Şey

Bakir doğası ve huzurlu ortamı ile gezginlere eşsiz bir tatil ortamı sunan Burhaniye'de yapılabilecek pek çok keyifli aktivite bulunuyor.
Burhaniye, Balıkesir'e bağlı, tatilcilerin gözde tatil rotalarından biri. Yazlıkçıların yanı sıra Burhaniye'ye keyifli konaklama tesislerinde kalmak üzere gelen pek çok tatilci var. Bakir doğası ve huzurlu ortamı ile gezginlere eşsiz bir tatil ortamı sunan Burhaniye'de yapılabilecek pek çok keyifli aktivite bulunuyor.

Burhaniye'de yapılacak şeylerin başında Ege Denizi'nin masmavi ve berrak sularının tadını çıkarmak geliyor. Burhaniye'nin en popüler sahili Ören Plajı. Burada tertemiz kumlarda uzanıp güneşin tadını çıkarabilir, yüzebilir, olta balıkçılığı yapabilir, su altı sporlarına ilginiz varsa dalış yapabilirsiniz.

Burhaniye, Ege Denizi'nden çıkan en taze deniz ürünleri ve balıkları ile ünlü bir ilçe. Birbirinden keyifli balık restoranlarında, en lezzetli deniz ürünlerini tadabilir, eşsiz manzara eşliğinde güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız sabah erken saatlerde veya gün batımında Burhaniye sahilinde yürüyüş yapabilir, tertemiz havayı ciğerlerinize çekerek yenilenebilirsiniz.

Burhaniye, Madra Dağı eteğinde yer alıyor. Madra Dağı doğa tutkunları için de eşsiz bir parkur. Dilerseniz trekking yapabilir, dilerseniz serin bir havada doğanın tadını çıkarmak için yaylalara çıkabilir, kamp kurabilirsiniz.

Yeterli vaktiniz varsa Burhaniye'ye yakın yerleri de gezi rotanıza ekleyebilir, çevredeki güzellikleri de keşfedebilirsiniz. Burhaniye'ye yakın konumda bulunan Ören, Edremit, Akçay, Zeytinli, Karaağaç gibi tatil beldelerini de gezebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın