Bozcaada Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bozcaada Merkez Gezilecek Yerler

Bir Kuzey Ege rüyasının gerçeğe dönüştüğü Bozcaada’nın merkezi, keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu bir yer…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bozcaada Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bozcaada Kalesi

"Tavsiye ederim"

"Bozcaada Kalesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bozcaada Merkez Tarihi Mekanlar

Bir Kuzey Ege rüyasının gerçeğe dönüştüğü Bozcaada'nın merkezi, keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu bir yer…
Çanakkale'ye bağlı şirin mi şirin bir ada Bozcaada. Ülkemizin üçüncü büyük adası olan Bozcaada'nın merkezi ise hem konaklamak için ideal hem de adada en fazla vakit geçirilen yerlerden biri. Bozcaada Merkez Rum Mahallesi ve Türk Mahallesi olmak üzere ikiye ayrılıyor. Araç trafiğine kapalı olması, bu güzelliği daha rahat keşfedebilmemizi sağlıyor desek yeri. Bozcaada Merkez'e geldiğinizde, nereleri gezeceğinizi merak ediyorsanız eğer, Bozcaada Merkez gezilecek yerler listemize mutlaka göz atın.

Ada Sokakları: Bozcaada Merkez'in nostaljik sokaklarını keşfetmeden olmaz elbette. Rum ve Türk mahallerini arşınlayabilir ve bu şirin balıkçı kasabasını yürüyerek keşfedebilirsiniz.

Bozcaada Kalesi: Feribottan inerken sizi selamlayan Bozcaada Kalesi, oldukça heybetli bir yapı. Hatta ilk gördüğünüzde bu kadar küçük yere nasıl böyle devasa yapı inşa etmişler diye akıllarda soru işareti belirmiyor değil.

Bozcaada Şarap Fabrikaları: Bozcaada, şarapçılık geleneğinin çok eski yıllara dayandığı bir yer ve Bozcaada Şarap Fabrikaları da adanın vazgeçilmez yapılarından. Bozcaada Merkez'de ziyaret edebileceğiniz 3 şarap fabrikası bulunuyor.

Bozcaada Müzesi: Bozcaada'nın tarihini yakından tanımak isteyenler Bozcaada Müzesi'ni ziyaret edebilirler. Hatta Bozcaada Merkez'de görmeniz gereken ilk yerlerden biri de Bozcaada Müzesi.

Bozcaada Yat Limanı: Ülkemizin en temiz yat limanlarından biri olan Bozcaada Yat Limanı, Bozcaada Merkez'de güvenle denize girebileceğiniz yerlerden biri. Kalenin önündeki çay bahçelerinin merdivenlerini kullanarak denize girebilirsiniz. Ancak deniz kestanelerine, yanaşan feribot ve teknelere dikkat etmeniz gerekiyor.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Tavsiye ederim
10

-

2
Bozcaada Kalesi
10

-