Bördübet Görülecek Yerler

Marmaris’in gizli kalmış bir doğal güzelliği olan Bördübet sessiz, sakin ve huzurlu atmosferiyle dinlendiren tatil beldelerimizden biridir.Bördübet Görülecek Yerler - Bördübet En İyi 10 Yapılacak Şey

Marmaris'in gizli kalmış bir doğal güzelliği olan Bördübet sessiz, sakin ve huzurlu atmosferiyle dinlendiren tatil beldelerimizden biridir.

Bördübet, Muğla il merkezine 91 kilometre uzaklıkta olup, Marmaris'le arasında yaklaşık 25 kilometrelik bir mesafe vardır. Bakir bir doğaya sahip olan bölge koruma altındadır. Bu sebepten dolayı yapılaşma görülmemektedir.

Sadece yaz aylarında hareketlenen Bördübet'te yapılacak çok fazla aktivite yok. Ama doğasının içerisinde zamanınızı keyifle doldurabileceğiniz şeyler yaratabilirsiniz. İşte Bördübet'te yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Doğanın içerisine uzun soluklu bir köy kahvaltısının tadını çıkarmalısınız. Sabahın ilk ışıklarıyla yapacağınız kahvaltıda doğanın tüm yeşil tonları sizlere eşlik edecek. Bölge halkının ürettiği ballardan ve reçellerden muhakkak denemelisiniz.

Kahvaltıdan sonra güzel bir doğa yürüyüşü yapmalısınız mutlaka. Bördübet'in bakir doğası sizi öyle büyüleyecek ki yürürken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Patika yolları aşındırırken temiz havanın vermiş olduğu etki tüm stresinizi almaya yetecek.

Tabii ki deniz, kum ve güneşin tadını elinizden geldiği kadar çıkarmalısınız. Masmavi denizi yeşil bir doğanın sardığı unutulmaz bir manzarada yorgunluğunuzu serin sulara bırakmak ruhunuzu yenileyecek. Şezlonga uzanıp güneşin tadını çıkarırken en sevdiğiniz kitabı okumalısınız. Sadece denizin ve doğanın sesini duymak Bördübet'ten ayrılmak istemeyeceğinizi düşündürecek sizlere.

Eğer bütçeniz yeterli olacaksa bir tekne veya yat kiralamalısınız mutlaka. Denizin üzerinde yolculuk yapmak, Bördübet'i ve çevresini keşfetmek, fotoğraf makinenizle gördüğünüz tüm güzellikleri ölümsüzleştirmek tatilinizin en güzel anlarından biri olacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın