Yunan Turizmcilerden THY'ye Başarı Ödülü, Haber - Duyuru

Yunan Turizmcilerden THY'ye Başarı Ödülü

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Yunan Turizmcilerden THY'ye Başarı Ödülü

Kuzey Yunanistan Seyahat Acenteleri Birliği (KYSAB), Türk Hava Yolları'nın Selanik Bölge Müdürü Utku Yazan'ı bölgede yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı ödüle layık gördü.

KYSAB'ın özel başarı ödülü, düzenlenen törende KYSAB'ın Başkanı Viron Theologis tarafından THY'nin Selanik Müdürü Yazan'a verildi.

Ödül töreninde konuşan Theologis, THY'nin bölgede en önemli seyahat şirketi olduğunu belirterek, Selanik'in dünyaya açılmasında THY'nin büyük rolü bulunduğunu söyledi.

THY'nin Selanik Müdürü Yazan'ın bölgedeki çalışmalarını takdirle izlediğini ifade eden Tehologis, Kuzey Yunanistan'ın güzelliklerinin Türkiye'de ve dünyada THY sayesinde tanıtıldığını belirtti.

THY'nin Selanik Müdürü Yazan da, Türk Hava Yolları'nın bölgede faaliyetlerine başladığı günden itibaren seyahat acenteleri, basın temsilcileri ve diğer yetkililerle mükemmel bir işbirliği içerisinde bulunduğunu anlattı.

Selanik'in turizm çeşitliliğinin artırılmasının, bölgeye olan ilgiyi daha da fazlalaştıracağını ifade eden Yazan, Kuzey Yunanistan'daki eski Osmanlı eserlerinin restorasyonu tamamlanarak turizme açılmasının bölgedeki hareketliliğe ivme kazandıracağını kaydetti.

Yazan, THY'nin, Selanik'in yanı sıra Batı Trakya bölgesinin tanıtımı için de çalışmalarda bulunduğunu belirterek, mayıs ayı içerisinde Gümülcine ve İskeçe'de yerel turizmcilerin katılımıyla bir turizm sempozyumu düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

THY, ilk başta haftada dört olarak gerçekleştirdiği İstanbul-Selanik seferlerini, yolcu sayısının bir yıl içerisinde yüzde yüze varan oranda artması dolayısıyla haftada karşılıklı 7 sefer olarak gerçekleştiriyor.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)