Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 04 Nisan 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!
2021 yılında global çapta yaşanan Pandemi nedeniyle Türkiye ve Yunan Adaları arasında işleyen feribot seferleri durdurulmuştu. Nihayet Yunan Adaları Feribot Seferleri 2022 yılı için Nisan ayı itibariyle başlıyor. Birçok Türk vatandaşı Yunan Adaları açıldı mı diye merakla beklerken güzel haberler mart ayı sonunda Yunanistan Hükümeti tarafından geldi. Yunanistan Hükümeti tarafından alınan kararlarla birlikte 07.02.2022 tarihi itibariyle hem ticari hem de özel yatlara uygulanan kısıtlamaların kaldırıldığı ve Türkiye Yunan Adaları arasındaki feribot seferlerinin mart ayı itibariyle sınırlı sayıda başlatılacağı, nisan ayı itibariyle de sefer noktalarının yavaş yavaş açılacağı duyuruldu.

Yunan Adaları Feribot Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Yunanistan Resmi Gazetesindeki habere göre feribot seferleri için hazırlıklar başladı. Feribot firmaları uzun süredir bekleyen feribotlarını bakıma alarak, tüm yaz boyunca işleyecek olan hatlar için hazırlıklara başladı. Yunanistan’daki ilgili makamların protokolü netleştirmesi ve seferler boyunca uyulması gereken toplum sağlığı kurallarının ilgili bakanlıklar tarafından belirlenmesi beklenmekte. Nisan ayı içerisinde Türkiye ve Yunanistan arasında birçok adaya seferlerin başlatılacağını duyuran Yunanistan Hükümeti’nin, son hazırlıklar sonrasında nisan ayı içerisinde net bilgiyi ilgili makamlarla paylaşması bekleniyor.
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(10 değerlendirme)
Karagözler Mah, Fethiye, Muğla
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.

2022 Yunan Adaları Feribot Seferleri Başladı Mı?

Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Şimdilik Türkiye Yunan Adaları Feribot Sefer noktaları arasında Türkiye’den en çok tercih edilen rotalar olan Çeşme-Sakız Adası, Kaş-Meis, Fethiye-Rodos arası feribot seferleri sınırlı tarihlerle başlamış durumda. Nisan ayında bu seferlerin arttırılacağı, yeni rotaların da ekleneceği beklenmekte. Nisan ayında Türkiye Yunan Adaları Feribot Seferleri için açılması beklenen rotalar arasında;
  • Marmaris-Rodos
  • Ayvalık-Midilli
  • Kuşadası-Samos
  • Seferihisar-Samos
  • Bodrum-Kos Adası seferleri bulunuyor.
Neredekal Değerlendirme3.9/5 Çok İyi
(12 değerlendirme)
Ölüdeniz, Fethiye, Muğla
Tatilsepeti.com
%50 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
1.498 TL
Otelz.com
1.498 TL
En uygun fiyat
1.498 TL
Tatilsepeti.com
En uygun fiyat:
Tatilsepeti.com
1.498 TL

Yaz aylarında ise özellikle Bodrum’dan Yunan Adaları’na olacak birçok rotanın açılması bekleniyor.

Yunan Adaları Tatili Vizesiz Mi?

Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Yunanistan Avrupa Birliği içerisinde, Shengen bölgesi dahilinde olduğu için Yunanistan, Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yunan Adaları için de Shengen vizesi almanız gerekmektedir. Türkiye’nin güney sahillerinden Yunan Adalarına gitmek isteyen Türk vatandaşları için 2019 yılına kadar uygulanan "Kapıda Vize" prosedürü ile yerel acenteler aracılığıyla vize prosedürü biraz daha kolay hale getirilmişti. Yunan Adaları açıldığı zaman yeni prosedürlerin ne olacağı merak konusu... Yunan Adalarına normal Shengen vizesi ile mi yoksa eskisi gibi "Kapıda Vize" uygulaması ile gidilip, gidilemeyeceği ise merak konusu... Nisan ayı içerisinde bu konu ile ilgili Yunanistan yerel otoritelerinin kararı beklenmekte ve aynı zamanda yerel acentelerden de daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Şu an seyahat etmek isteyenler "Shengen Vizesi"ne başvurmak zorunda.

Yunan Adaları’na Nasıl Gidilir?

Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Yunan Adaları’na Türkiye’nin Güney beldelerinden kolaylıkla feribotlar sayesinde ulaşılabiliyor. Bodrum, Kaş, Fethiye, Küçükkuyu, Ayvalık, Marmaris, Seferihisar gibi tatil beldelerinden düzenlenen feribotlarla bu yaz Yunan Adaları’na gitmek isteyebilirsiniz. Yunan Adaları haritasını önünüze açarak az bilinen, çok turistik olmayan Yunan Adaları’nı da keşfedebilir, Atina üzerinden hava ya da deniz yolu ile istediğiniz adaya ulaşabilirsiniz. Son olarak Yunan Adaları Feribot biletlerini feribotlines sitesi üzerinden satın alabilir, Türkiye’nin hangi ilçesinden, hangi Yunan Adası’na feribot seferleri düzenlendiğini önümüzdeki günlerde daha detaylı bir şekilde firmanın websitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Yunan Adaları Feribot Seferleri Başlıyor!

Yunan Adaları Feribot Seferleri sırasında yolculardan PCR testi istenip istenmeyeceği şu an net olmamakla birlikte aşı kartı talep edilmektedir. Aşı olmayan yolculardan ise 24 saat öncesinde yaptırılmış olan "negatif" sonuçlu PCR testi istenmektedir. Yolculuklar feribotun kapasitesine bakılmaksızın maksimum 49 kişi olacak şekilde planlanmakta ve ilerleyen günlerde Covid-19 önlemleri için bazı güncellemeler beklenmektedir.