Yılın Son Uzun Tatilinde Yola Çıkmadan Alınması Gereken Önlemler Sigortam.net'te, Faydalı Bilgiler

Yılın Son Uzun Tatilinde Yola Çıkmadan Alınması Gereken Önlemler Sigortam.net'te

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Yılın Son Uzun Tatilinde Yola Çıkmadan Alınması Gereken Önlemler Sigortam.net'te

Sigortam.net, güvenli bir seyahat için yılın son uzun tatilinde yola çıkmadan alınması gereken önlemleri sizin için hazırladı.

Tatilde daha rahat ve özgür seyahat edebilmek adına kişilerin kendi otomobiliyle yola çıkması en güzelidir.

Yılın son uzun tatiline çıkmadan önce güvenli sürüş için araç bakımları yaptırılmalı ayrıca trafik sigortası ve kasko sigortası süreleri kontrol edilmelidir.

Sigortam.net, güvenli bir seyahat için yılın son uzun tatilinde yola çıkmadan alınması gereken önlemleri sizin için hazırladı.

İşte araçla yola çıkmadan önce yapılması gerekenler:
 • Mutlaka araç servisini ziyaret ederek standart km bakımını yaptırın. Özellikle klima filtrelerinin temiz olduğuna emin olun.
 • Hava filtresinin performansını gözden geçirin. Aracın yol performansında temiz hava filtresi önemlidir.
 • Lastiklerin havasının ve diş derinliklerinin kontrolünü yaptırın. Kış mevsiminde diş derinliği 3 milimetrenin altına düşmüş olan lastikleri tercih etmeyin.
 • Aracın rot balans ayarını mutlaka yaptırın.
 • Elektrik tesisatını kontrol ederek far ayarlarını yapın. Doğru far ayarı gece görüşü için hayati önem taşır.
 • Araçtaki tüm sıvıların yeterli miktarda olduklarına emin olun. Motor yağı dışında diğer hayati sıvılar fren hidroliği, hidrolik direksiyon yağı, şanzıman yağı, soğutma suyudur. Bu sıvıları yola çıkmadan önce mutlaka kontrol ederek yeterince doldurun.
 • Aracın altında su veya yağ sızıntı olup olmadığına bakın.
 • Frenler hayati derecede önemli olduğundan özellikle soğuk havalarda ve uzun seyahatlerden önce serviste kontrol ettirmeyi unutmayın.
 • Silecekleriniz eskimişse mutlaka yenileyin.
 • Kriko ve bijon anahtarlarının kullanılabilir durumda olduğunu mutlaka kontrol edin.
 • Aracın kalbi motorun sağlıklı çalışabilmesi için motor yağının istenilen özelliklere sahip ve yeterli miktarda olmasına dikkat edin. Yağ değişim zamanı gelmişse motor yağının tamamını değiştirin. Eğer yağ değişim zamanına daha vakit varsa yağ çubuğundan gerekli kontrolü yapın. İhtiyaç durumunda olması gerektiği kadar motor yağı ilave edin.

Tüm bunların yanı sıra yolda meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olmak için trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Mevcut poliçenin gününü kontrol etmeyi unutmayın. Kasko ve trafik sigortalarının vade tarihi gelmişse, tatile çıkmadan önce mutlaka yenileme yaptırın. Aracınıza ve bütçenize özel, en uygun fiyatlı poliçeyi almak için Sigortam.net internet sitesini ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'nı arayın.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)