Yılın En Çok Tavsiye Edilen Ödüllü Oteli: Villa Aşina, Konaklama Önerileri

Yılın En Çok Tavsiye Edilen Ödüllü Oteli: Villa Aşina

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Editor

Yılın En Çok Tavsiye Edilen Ödüllü Oteli: Villa Aşina

Yaz bitmeden, kentin çıldırtan kalabalığından uzak, sakin, makul ve sürprizlerle dolu olan Datça'yı, Villa Aşina farkıyla keşfetmek için çok sebebiniz olacak.

Asırlardır tarihlere, kültürlere ev sahipliği yapmış, günümüze geçmişin izlerini ayrı ayrı güzellikler olarak taşıyabilmiş, Akdeniz'in en güzel entemiz koylarına kucak açan Datça Yarımadası, yaz bitmeden yeni ve Datça'ya "aşina" misafirlerini bekliyor.

Eşsiz manzarası, mimari yapısı ve Aşina ailesinin sıcacık misafirperverliği ile Villa Aşina daha önce İngilizler'de de hayranlık uyandırmıştı. İngiliz The Telegraph'da "Çok az otel, harika bir konaklamanın ardından yazıya dökülmüş takdirle övünebilir" cümleleriyle dile getirilen Villa Aşina, gizli bir cennette, her şeyden uzak tatil yapmak isteyenler için düşünülmüş.

Excellence Award 2012'de de mükemmellik ödülünün sahibi olan Villa Aşina, toplam yorumun en yüksek puan ortalamasını alarak, yılın en çok tavsiye edilen otelleri arasına girdi. Ayrıca 2013 yılında da küçük oteller rehberinin düzenlediği, Türkiye'nin en güzel küçük otelleri yarışmasında "En güzel ilk 10 otel" arasında yer aldı.

Datça'nın sahip olduğu tüm güzellikleri çatısı altında toplayan ve misafirlerini evlerinin konforunda, sevilen bir dost ya da bir komşu yakınlığıyla karşılayan Datça'nın en özel otellerinden Villa Aşina, misafirlerini yoğun tempo öncesi son bir kaçamağa davet ediyor.

Her biri ismini aldığı konsepte göre düzenlenmiş 17 odadan oluşan Villa Aşina'da misafirlerin aklına gelmeyecek her türlü detay bulunuyor. Çağlardan süzülüp gelen lezzetlerin iklim ve coğrafik unsurlarla yeniden harmanlandığı çok özel mutfak, otelin sahipleri aynı zamanda mimarı Yıldız Sancakdar ile inşaat ve dekorasyonunu üstlenen gurme, fotoğrafçı ve inşaat mühendisi Bülent Sancakdar tarafından şölenlere açılan kapı olarak adlandırılıyor.

Her gün değişik bir sessizlik, her an sadece doğanın rüzgarıyla serinleyen bir dinginliği misafirliğiniz boyunca iliklerinizde hissettiğiniz Villa Aşina'da geçireceğiniz tatil sonrası dünya kültürlerinin ortaklaşa yarattığı Datça kültürünü bir yabancı olarak değil, bizzat sahibi olarak bavulunuza koyup evinize taşıyorsunuz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)