Yılbaşında Dışarı Çıkmayanların 9 Sıradan Bahanesi, Türkiye

Yılbaşında Dışarı Çıkmayanların 9 Sıradan Bahanesi

6 Yorum

İlginç Bilgiler Diley Kuru

Yılbaşında Dışarı Çıkmayanların 9 Sıradan Bahanesi
Aralık ayı demek, yılbaşı planlarının yavaş yavaş gündeme gelmesi demek. Hele ki son zamanlarda insanları bir yılbaşı heyecanı sardı ki, sormayın gitsin. Ağaçlar kuruldu, hediyeler yavaş yavaş paketlenmeye başlandı. Pek çok insan yılbaşı için yerlerini çoktan ayırttı bile. Ancak bazı insanlar var ki, yılbaşını dışarıda hunharca kutlamak yerine, evlerinde oturmayı, sınırsız meşrubatın ve çekirdeğin dibine vurmayı tercih ediyorlar. Neticede herkesin eğlence anlayışı farklı. Ancak küçük bir kesim için bunun bir tercih değil, zorunluluk olduğu kanaatindeyiz. İşte yılbaşında dışarı çıkmayanların 9 sıradan bahanesi.

1 - Sınırsız İçki Kurbanı Olmak İstemiyorum

yilbasi mekanlariHaklı. Hem de sonuna kadar haklı. Evde de sınırsız içki kurbanı olacak aslında ama sıkış tepiş bir mekanda, sırf tonlarca para ödediği için sarhoş olup dağıtacak ortalığı. Ne yeni yıla girdiğini hatırlayacak, ne dayak yediğini.

2 - Ama Ben Sırf Bu Yüzden Tombala Almıştım

Tombala yılbaşıBaşta da belirtiğimiz gibi her insanın kendine göre bir eğlence anlayışı var. Çünkü tombala durup dururken oynanabilecek bir oyun değil. Siz hiç mayıs ayında birinin sizi arayıp, “'hey hadi tombala oynayalım”' dediğini duydunuz mu? Tabi ki duymadınız. Tombala yılın yalnızca tek bir gününde oynanır, o da 31 Aralık. E haliyle insanlarımız bu eğlenceden mahrum kalmak istemiyorlar. Onlar da haklı.

3- Televizyonda Çok Güzel Programlar Var

yilbasi tv programiBuradaki gizli özne aslında Victoria's Secret. Hepimizi televizyona kilitlemeyi başaran o melekler yüzünden, yeni yılı hep evde kutlar olduk. Eh tabi, Victoria's Secret'tan ibaret değil o programlar.

4 - Ne Giyeceğim Derdi Yok

evde pijamaYılbaşında istediğini giyme özgürlüğü bizce de çok güzel bir şey. Onlarca insan dışarıda topuklu ayakkabıların içinde acı çekerken, siz pijamalarınızın içinde özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz tabi ki.

5 - Asıl Sınırsız İçki Özgürlüğü Bizim Evde

evde icmekDışarıda sınırsız içki kurbanı olmak istemeyene bak hele! İşin özü bir biraya 20 TL para bayılmak istemiyordur aslında. O da haklı. Sonuçta aynı mekanda 10 TL'ye içtiğin bira, nedense yılbaşında 20 TL'yi bulabiliyor.

6 - Yılbaşında Sokaklar Çok Tehlikeli Değil Mi? :(

yilbasinda taksimErtesi gün haberlerde Taksim'in o içler acısı halini görünce insan, evin daha bir güvenli olduğuna kanaat getiriyor haklı olarak. O nasıl bir eğlenme şeklidir yarabbi. Yeni yılda ille de eğleneceğim diye kendini Taksim Meydanı'nda kurban etmek istemeyen bu kişinin bahanesini de haklı buluyoruz.

7 - Dışarısı Soğuktur Şimdi Ev Ne Güzel Sıcacık

yilbasinda hava nasil olacakYeni yıla kombisine sarılarak girecek de ondan öyle diyor. Dışarıda insanlar o mekan senin bu mekan benim eğlenirken soğuktan buz kesiyorlar çünkü.

8 - 1 Ocak'ta Çalışıyorum Kanka Çok Geçe Kalamam

1 ocakta calismakEkipçe onlara çok üzülüyoruz. Herkes bir şekilde yeni yılın coşkusunu yaşarken, o 1 Ocak'ta çalışacağı için evde oturmaktan başka çare bulamıyor ne yazık ki. Tüm gece boyunca yapacağı tek şey, sisteme lanetler okumak.

9 - Bu Yılbaşını Ailemle Kutlamak İstedim

yilbasini aileyle gecirmekAslında burada söylenmek istenen ‘her yılbaşı olduğu gibi bu yılbaşını da ailemle kutlamak istedim'. Halbuki kendisi de çok iyi biliyor ki, bu aile saadeti gecenin ilerleyen saatlerinde iç geçirmelere sebebiyet verecek. Sonra bir bakmış, dışarıdan gelen kahkaha sesleri içini dağlıyor.

Dürüst Ol Canımı Ye Bonusu: Ne Para Vercem!

yilbasini evde kutlamakAdamın dibi. O kalabalığın içinde parasıyla rezil olmaktansa, alır içkisini, çerezini, tombalasını, yapar playlistini, çağırır kankilerini, paşalar gibi de kutlar yılbaşını. Oh mis!
6 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
6
/

-

4. madde kesinlikle benim için geçerli. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
/

-

10. madde de benim için geçerli. Özel gün diye normalin 3-4 misli fiyat çeken fırsatçıların tuzağına niye düşeyim ki?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
/

-

Ne Para Vercem! :) Bu tam benlik. Eğlenceli bir yazı, tebrikler :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
/

-

Sonuncu madde en güzeli.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
/

-

Aklımızı (bilhassa benim) okumuşsunuz! Tebrikler! İçki ile aram hiç yok, ama bir kadeh şampanya ile evde, pijamalarımla, sıcacık, televizyon karşısında bir iki dostumla oturmak varken... Herkese ve Türkiye'ye sağlıklı, problemsiz, özgür, mutluluk dolu yeni bir yıl dilerim!

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
/

-

Torunları olanların onlarla bir arada olmak bahaneden öte bir ayrıcalıktır. Torunlarımla olmak her şeyin önünde gelir. Ta ki onlar büyüyüp dışarı çıkabilecek yaşa gelene kadar. Bu da benim güzel bahanem.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)