Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
İlginç Bilgiler
Yılbaşı İkramiyesi Çıktığında Yaşama Hayali Kurulan Ege Kasabaları

Yılbaşı İkramiyesi Çıktığında Yaşama Hayali Kurulan Ege Kasabaları

Paylaş
Sevgi Özdil  
Eklenme: 07 Aralık 2016
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Yılbaşı İkramiyesi Çıktığında Yaşama Hayali Kurulan Ege Kasabaları
Her yılbaşı geldiğinde büyük ikramiyenin kendisine çıktığını hayal etmeyen yoktur sanırım. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 31 Aralık akşamı hemen hemen herkese büyük hayaller kurduran Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi açıklanacak. Her yıl enflasyonist etkilerle artan 2022 büyük ikramiyesi bu yıl tamı tamına 670 milyon 760 bin TL Türk Lirası değerinde. Daha iyi anlamanız için bu günün döviz kuruyla çarptığında 57 milyon 857 bin dolar ediyor. Bir düşünsenize 57 milyon Amerika Doları'nın hepsi size çıksa!

"Yılbaşı büyük ikramiyesi size çıkarsa ne yapmak istersiniz?" diye sorduğumuz herkes kurduğu farklı hayallerini anlattı bize. Ancak çoğunluk öyle bir şey dedi ki inanamadık! Yurdum insanı, "Yılbaşı büyük ikramiyesi bana çıkarsa..." diye başladı söze ve hayaller birer birer söylene geldi; maddi sıkıntı çekenlere yardım ederim, ailemin hayatını ve kendi hayatımı garanti altına alırım, ev, araba, dünya gezisi... diye liste devam ederken bizi çok şaşırtan bir ekleme oldu. "Ömrümü uzatacak sakin bir Ege kasabasına yerleşirim. Bahçemde domatesimi, biberimi yetiştiririm." Bizler de bunun üzerine gidip konuştuğumuz kişilerin yılbaşı büyük ikramiyesi çıktığında yaşama hayali kurdukları Ege kasabalarını derledik.

1 - Bodrum

Bodrum

İlk sırayı tabi ki de Bodrum aldı. Türkiye'de Ege'nin en güzel köşesi neresi deseler birçok kişi ilk olarak Bodrum'u söyler. Bodrum; Yalıkavak'ı, Bitez'i, Gümbet'i, Göltürkbükü, Turgutreis'iyle insana harika bir coğrafyada yaşadığını hissettiriyor. Ünlü sanatçıların şarkılarına bile konu olan Ege'nin göz bebeği niteliğindeki Bodrum, dillere destan tarihi, muhteşem koyları, ılıman havası ve zeytinyağlı mutfağı ile burada yaşasam hiç yaşlanmam diyebileceğiniz bir yer.

Yılbaşı Büyük İkramiyenin açıklanışını Bodrum'dan takip etmek istemez misin? En iyi Bodrum Otelleri için;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

2 - Dikili

İzmir Dikili

İzmir çoğunlukla söylenen büyük şehir olsa da Dikili'nin yerinin herkes için ayrı olduğunu anladık. Güzel İzmir'in kuzeyinde yer alan Dikili'nin geçmişi milattan önce 5000 yılına kadar dayanıyor. Tarihin ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği Dikili huzur dolu atmosferiyle gelen ziyaretçilerini kendine aşık ediyor. Sadece tertemiz denizi, koyları ile değil şifa dolu kaplıca sularıyla da yaşanası bir yer olduğunu kanıtlıyor.

Bu yılbaşını Dikili'de geçirmek için en iyi Dikili Otelleri;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

3 - Foça

İzmir Foça

Eski ile yeninin, sakinlikle huzurun bir arada olduğu bir kasaba hayal ediyoruz dediler ve bu tanım bizi Foça'ya götürdü. Foça'yı görüp de sevmemek, gidip de geri gelmemek mümkün değil. Hele bir de akşam güneşini Foça sahilinde batırdınız mı, işte burada bir ömür yaşanır dersiniz. Eski Foça ve yeni Foça diye ikiye ayrılmış olan şehrin her noktası ayrı bir güzelliğe sahip. Mersinaki koylarının sahip olduğu plajlar en güzelidir.

Huzurlu bir yılbaşı tatili için uygun fiyatlı Foça Otelleri;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

4 - Akbük

Aydın Akbuk

Birçok kişi Akbük'ü bilmez. Öyle gizli saklı kaldığından da değil. Çünkü, doğa ile denizin kucaklaştığı Akbük'de, dillere destan eğlenceler yerine huzur ve dinginlik var, dediler. Didim'e gelen yazlıkçıların ve tatilcilerin sakin bir köşe aradıklarında kaçıp geldikleri yer olan Akbük, Aydın ili sınırları içerisinde kalıyor. Ege'de doğaya sarılmak isteyenlere tek tavsiyemiz. Yeşili ve mavisi ile güzide bir Ege kasabası.

Yeni yıla doğa ile iç içe gireceğiniz Akbük Otelleri için;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

5 - Urla

Urla

Yüzyıllardır her sabah zeytin ağaçlarının denizi selamladığı Urla'da yaşam hiç son bulmuyor, dediler ve rotalarını Urla'ya çevirdiler. Tarihin doğayla, rüzgarın denizle dans ettiği bu Ege kasabasında zaman M.Ö. 4000 yılına kadar geri gidebiliyor. Gün içerisinde kendinizi Urla'nın üzüm bağlarında kaybederken akşamları da ılık ılık esen sahilindeki balıkçı restoranlarında güneşi batırabilirsiniz.

Bu yılbaşı tatilini Urla'da geçirmek için uygun fiyatlı Urla Otelleri;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

6 - Datça

Datça

Strabon bizim yol göstericimiz dediler ve bize Datça'yı işaret ettiler. Eşsiz güzellikte bu kıyı ilçesi, Gökova ve Hisarönü körfezleri arasından Ege Denizi'ne uzanmaya devam ediyor. Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından acil olarak korunması gereken 100 yeryüzü noktasından biri olan Datça sadece günümüzde değil eski çağlarda da oldukça önemli bir yere sahip. Hatta tarihçi Strabon, "Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası'na bırakır." demiş. Dünyanın başka hiçbir yeri için söylenmiş böyle bir söz olmaması Datça en yaşanabilir yerler arasında ilk sıraya oturtuyor.

Datça'nın güzel sahillerinde yeni yıla girmek için en iyi Datça Otelleri;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

7 - Köyceğiz

Köyceğiz

Bizlere büyük ikramiye çıktığında direk yerleşeceğim yer Köyceğiz diyen bir takipçimizin söylediği şu sözü de sizlere iletmek istiyoruz: "İtalya'nın Roma'sı varsa, Türkiye'nin de Köyceğiz'i var." Tarihi 4 bin, doğal güzelikleri on binlerce yıl önceye dayanan Köyceğiz tertemiz havası, masmavi denizi, yemyeşil ormanları ile tüm dünyaya göz kırpıyor. Termal kaplıcaları, tarihi Kaunos antik kenti ve çevresinde barındırdığı aktiviteler ile huzur ve hareketliliği bir arada sunuyor.

2022'ye Köyceğiz'in güzel atmosferinde girmek için;

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Yorumlar

SÜLEYMAN REŞAT ÖZKAN 
08.12.2016
Ege Bölgesi’nde yer alan mekanların başında yerleşmeyi düşündüğüm tek adres Datça’dır. Gerek havası gerek insanları ile bu bölge ve köyleri beni çok fazlası ile etkilemektedir. Zaten uzun zamandan beri tatil seçeneklerimin arasında Datça-Palamutbükü ilk sırada yer almaktadır.
METE TOÐUŞLU  
08.12.2016
Benim ilk tercihim Bodrum olurdu. Daha sonra sırası ile Datça ve Köyceğiz...
Ali çayır 
08.12.2016
Muğla Akyaka, gerek Azmak Nehri gerekse sahili ile görülmeye değer bir yer. Mutlak gidilmesi ve yaşanılması gereken yerlerden biridir. Bir de Kordon Restaurant’ta İsmail Bey’in meşhur lagos balığını ve İsmail Bey’in güler yüzünü muhakkak görmenizi tavsiye ederim.
Elif Algın 
08.12.2016
Kesinlikle Seferihisar Sığacık!
tokay ceritoğlu 
08.12.2016
Çok sevdiğimiz yerler, yaşımız ve doğamıza uygun olarak Datça deriz. Birini diğeriyle kıyaslamak çok zor, ne mutlu bize, öyle birbirinden güzel yörelerimiz var.
Daha fazla yorum gör