Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota Önerisi, Türkiye

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota Önerisi

Yorum Yok

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota Önerisi
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşıyor ve heyecan kapıda. Tutulan dilekler, yeni umutlar ve hayallere gebe olan yeni yıl coşkusu, ışıklı ve süslü sokaklarda da kendini hissettiriyor. Genç, yaşlı, çocuk hiç fark etmez; her yaştan kişi bu özel günde ailesiyle ya da sevdikleriyle birlikte olmak ister.

Peki, yeni yılı evde ya da yaşadığımız yerde değil de, farklı şehirlerde kutlamak istersek nereye gidelim? İşte size bu sorunun cevabını verecek bir listemiz var. Hadi gelin, ülkemizin en güzel yılbaşı rotalarına bir göz atalım.

Kapadokya

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiListenin ilk sırasında yer alan Kapadokya, romantik atmosferi ve büyüleyici peri bacaları ile kesinlikle yeni yıla girmek için ideal yerlerden. Gün doğumunda yapılan balon turları ve kış mevsiminde bembeyaz bir masala bürünen karlar altındaki Kapadokya, yeni yılda da bambaşka bir deneyim sunuyor.

İğneada

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiKırklareli'nin en sevilen yerlerinden olan İğneada, muhteşem doğası ve huzurlu atmosferiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Oksijen deposu Longoz Ormanları'nda yapılan doğa yürüyüşleri ve ahşap evlerde yapılan konaklamalar İğneada'yı vazgeçilmez kılıyor. Doğa dostu bir seçenek sunan bu güzel kent, aynı zamanda romantik bir yılbaşı deneyimi de yaşatıyor.

Safranbolu

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiSadece yeni yılda değil, yılın her mevsiminde ziyaret edilebilen, her zaman romantik bir yanı bulunan Safranbolu, tarihi konakları ile büyülü bir yılbaşı masalı yaşatıyor. Kar yağdığında ayrı bir havaya bürünen konakları, yeni yıl coşkusunu sonuna kadar yaşatıyor.

Bolu

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiYedigöller, Abant Gölü, tarihi konaklarıyla ünlü Mudurnu gibi pek çok eşsiz güzellikleri bünyesinde barındıran Bolu, özellikle yeni yılda popüler bir yer. Hem dağ evlerinde ya da ahşap otellerde konaklayabileceğiniz, hem de bakir doğasında vakit geçirebileceğiniz Bolu, yeni yıl bir başka güzel oluyor.

Düzce Güzeldere

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiDüzce'nin Güzeldere beldesinde yer alan Güzeldere Şelalesi, her mevsim ismi gibi güzel olsa da, özellikle karlar altında bambaşka bir havaya bürünüyor. Ahşap dağ evleri, piknik alanları ve görsel şölen yaşatan şelalesi ile hayran bırakan Güzeldere, yılbaşında masalsı bir deneyim sunuyor.

Sakarya

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota Önerisiİstanbul'a yakın konumuyla oldukça popüler olan Sakarya, yılbaşı için de tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Özellikle Boğazköy tarafında yer alan ahşap dağ evleri ve doğal güzellikleriyle ünlü olan Sakarya'da, sevdiklerinizle başbaşa romantik bir yılbaşı geçirebilirsiniz.

Uludağ

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiKış turizm nabzı attığı yer Uludağ'da yılbaşları bir başka güzeldir. Yıllardır değişmeyen yılbaşı geleneğiyle Uludağ rengarenk ve cıvıl cıvıl oluyor. Her köşe başında ünlü sanatçıların yılbaşı programlarının dışarıya gelen sesleri, kızaklarla yamaçtan kayanların sesleri birbirine karışır. Sucuk ekmek ve sıcak şarap da olmazsa olmazıdır Uludağ'da yılbaşının. Yeni yılı Uludağ'ın bembeyaz karlarına vuran havai fişek ışıklarının altında karşılamayı düşünüyorsanız hemen rezervasyonunuzu tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Antalya

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota ÖnerisiSiz karların altında donarken biz burada Akdeniz güneşi altında 2022'e merhaba demek istiyoruz diyenleri buraya alalım. Antalya'da otellerin yılbaşı programlarıyla yeni yıla oldukça coşkulu giren yerlerden. Ünlü birçok otelin yılbaşı programı birbirleriyle yarışır nitelikte. Tercihiniz yeni yılda Akdeniz güneşiyse otellerin yılbaşı programlarını iyice araştırın ona göre tesisinize karar verin ki sonra pişman olmayasınız.

Sevdikleriniz ve ailenizle bir araya geldiğiniz yılbaşı akşamları, kurulan sofralarıyla, tutulan dilekleriyle yeni yılımızı mutlulukla taçlandırıyor. Ancak yılbaşları içimizi ısıtacak şömine başlarında ya da ahşap kokan mekanlarda olunca, bu mutluluk iki katına çıkar. Ama her nerede olursak olalım, nasıl kutlarsak kutlayalım, yeni yılın hepimize şans getirmesi dileğiyle!

Daha fazla yılbaşı otelleri bulmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Yeni Yılı Karşılarken -Pozitif Vibe- Verecek 8 Rota Önerisi

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)