Yeni Trend: Kruvaziyer Turizmi, Faydalı Bilgiler

Yeni Trend: Kruvaziyer Turizmi

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Yeni Trend: Kruvaziyer Turizmi

Lüks gemilerle tatil yapmak Amerikan dizilerinden hayatımıza giren bir hayaldi, oysa şimdi revaçta olan uygun tatil programlarından biri...

Yüzen şehir olarak nitelendirilen kruvaziyerler ile tatil yapmak son yılların tatil trendi. 1996 - 1997 yıllarından bu yana gerçekleştirilen kruvaziyer turizmi, günümüzde daha uygun fiyatlarla 7'den 70'e herkese hitap ediyor ve sınırsız hizmetleri ile tatilcileri büyülemeye devam ediyor.

Kruvaziyer turizminde, her ne kadar gemiden dışarıya çıkma şansınız olmasa da, içerisinde barındırdığı imkanlar sayesinde bunu düşünmeye bile vaktiniz kalmıyor. Bu lüks kruvaziyerlerde alışveriş caddelerinden tutun da spor merkezlerine, sörf havuzlarına kadar her şey var. Buz pateni pisti, spor merkezi, kaya tırmanma duvarı, tiyatro ve açık - kapalı havuzların bulunduğu bu kruvaziyerlerde kişi sayısı 6000 kişiye kadar çıkıyor.

Peki, lüks gemilerle tatile gidenlerin %96.8'lik bir kısmının bu tatil türünü ikinci kez tercih ettiğini biliyor musunuz? Neden mi? Çünkü tatilinizi yurt dışında geçirmenin ve aynı zamanda da her şey dahil sistemden faydalanmanın en iyi yolu bu çünkü.

Kruvaziyer Turları

Kruvaziyer turlarında birçok farklı rota bulunuyor. Yunan adalarını gezmek istiyorsanız, Kuşadası'ndan hareket eden vizesiz turlara göz atabilirsiniz. Bir hafta boyunca Ege'yi denizden fethedebilir, adada konaklarken göremeyeceğiniz manzaralara denideki odanızdan şahit olabilirsiniz.

Zamanınız bolsa eğer, bir aylık Miami ve Brezilya kruvaziyer turlarını değerlendirebilirsiniz. Sıkılmaya vakit bulmayacağınız bu gezilerde, odanızın penceresinden dışarı baktığınızda balina sürüleri ile karşılaşabilir ya da lavlarını püskürten bir yanardağa şahit olabilirsiniz. Birçok ülkeyi gezerken, odanız hep aynı kalacak, valizini açıp kapama derdiniz ise hiç olmayacak...

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)