Yeni Gözde Kayak Merkezi: Kartepe, Rota Önerileri

Yeni Gözde Kayak Merkezi: Kartepe

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Yeni Gözde Kayak Merkezi: Kartepe

Öyle bir ülkeye sahibiz ki; muhteşem doğası, inanılmaz manzaraları, gizli kalmış, keşfedilmemiş, turizme açık doğal güzellikleri ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Yeni bakir güzelliklerle her zaman karşılaşmamız mümkün. Kartepe’de bu ayrıcalıklı hazinelerimizden birisi. Son günlerde Kartepe’nin ismi kış turizmi ile anılırken, yeni gözde kayak merkezi ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok turist çeken kış turizmi merkezi olduğu da söyleniyor.

Kayak keyfini yaşamak isteyenlerin yanı sıra doğayla iç içe olmak isteyenlerin de tercih ettikleri Kartepe’de en kolaydan, en zora kadar toplam 14 adet pist mevcuttur. Pist uzunlukları 400 metre ile 3 bin 500 metre arasında değişiyor. Merkezde üç telesiyej ve iki adet teleski var.

Ankara ve İstanbul’a yakınlığı kış turizmini sevenler için önemli bir ayrıcalık. Yani kaymak için uçağa binip uzak diyarlara gitmeye ya da zorlu yollarda saatlerce araba kullanmaya gerek yok. Yaklaşık 10 dakika süren kısa ve keyifli bir yolculuktan sonra bin 700 metre yükseklikteki Kartepe’ye ulaşabiliyorsunuz.

Yolun iki tarafını kaplamış geniş yapraklı ağaçların arasından, zengin bitkisel örtüye sahip bölgeden geçerken, her an karşınıza bir geyik, bir ayı, hatta bir yaban domuzu bile çıkabilir.

Kartepe'de Kış

Kartepe’de kış tatilini geçirmek isteyenler için birçok Kartepe oteli hizmet veriyor. Kartepe otelleri, zirvede ve dağ eteklerinde hizmet veriyor. Yaz aylarında dağ eteğinde yer alan Kartepe otelleri ve Kartepe pansiyonları tercih edilirken, kış aylarında zirvede yer alan oteller rağbet görüyor.

Kartepe’ye ulaşım da konumu nedeniyle oldukça rahat bir şekilde sağlanabiliyor. Bursa’dan ve İstanbul’dan ise Kartepe günübirlik turları düzenleniyor.

Kartepe otellerinde konaklayarak, golften futbola, trekkingden binicilik sporuna kadar her dönem için farklı etkinlikler düzenleniyor. Maşukiye’deki 20 derece sıcaklığında şifalı suyu da başka bir ayrıcalığı...

Kaynak: Girişimci Kadın Dergisi

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)