Yelken Sineması Kapılarını Yeniden Açıyor!, Haber - Duyuru

Yelken Sineması Kapılarını Yeniden Açıyor!

Haber - Duyuru - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Yelken Sineması Kapılarını Yeniden Açıyor!

İlk kez kapılarını 1945 yılında açan Yelken Sineması yıllar sonra Kandıra'nın kültürel ve sosyal hayatına renk katmak için yeniden hayat bulan Hidayet Yelkencioğlu Kültür Merkezi içerisinde kapılarını açıyor.

Yelken Sineması 1945 yılında, Kandıra eşrafından Niyazi Yelkencioğlu ve oğulları tarafından Kandıra Halk Evi salonunda açıldı.

1950 yılına kadar bugünkü binanın yerine Bahçe Sineması olarak sürdürdü. Yine aynı yıl bu mekandaki arsanın bir bölümüne kapalı ve diğer bölümüne de Bahçe Sineması olarak tesisler kuruldu. 1979 yılında ise çatıdan çıkan bir yangın sonucu harap oldu. 1945 yılında 2004 yılına kadar hizmet veren Yelken Sineması, son yapılan çalışmalarla modern ve çok amaçlı bir tesis haline getirildi. Hem de 2 ay gibi kısa bir süre de…

Büyük bir kompleks haline getirilen Yelken Sineması artık Hidayet Yelkencioğlu Kültür Merkezi'nde hizmete girecek. Açılış tarihi 5 Ekim 2013... Kültür merkezine kültür ve eğitime büyük katkı vermiş merhume Hidayet Yelkencioğlu'nun ismi verildi. Kültür merkezinin sinema salonu aynı zamanda tiyatro salonu ve konferans salonu olarak düzenleniyor. Salonun kapasitesi 170 kişilik.

Artık Kandıra'nın her ihtiyacına cevap veren Hidayet Yelkencioğlu Kültür Merkezi, bölgenin muhtelif etkinlikleri için ideal bir yer.

Kültür merkezi 5 Ekim 2013 tarihinde hizmete giriyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler