Yalova'ya 2013'te 500 Bin'den Fazla Turist!, Haber - Duyuru

Yalova'ya 2013'te 500 Bin'den Fazla Turist!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Yalova'ya 2013'te 500 Bin'den Fazla Turist!

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Ulusoy, her yıl düzenli olarak turist sayısında yüzde 12-15'lik artış olduğunu belirterek, yıl sonu itibariyle turist sayısının 550 bini geçeceğini bildirdi.

Yalova'ya ilgi her geçen yıl artıyor. Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Ulusoy, her yıl düzenli olarak turist sayısında yüzde 12-15'lik artış olduğunu belirterek, yıl sonu itibariyle turist sayısının 550 bini geçeceğini bildirdi.

Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da turist sayısında artış yaşandığını belirtti.

Ramazan ayının sezonun en yoğun dönemine denk gelmesinin turist sayısına etki ettiğine dikkati çeken Ulusoy, "Geçen yıla göre yine artış var. 2-3 sene daha Ramazan bizim yaz sezonumuzu bölmeye devam edecek. Ramazan öncesi bütün tesisler doluydu. Şu anda doluluk oranları yüzde 80 civarında. Yine de bu iyi bir rakam. Bizim sezonumuzun en yüksek dönemi Temmuz ayıydı. Ramazan ayı sezonu bölünce kaybımız oldu" diye konuştu.

Turist sayısında her yıl belirli bir artışın yaşandığını kaydeden Ulusoy, "Son 7-8 yıldır, her sene turist sayımız artıyor. Her yıl düzenli olarak turist sayısında yüzde 12-15'lik artış oluyor. Yıl sonu itibariyle turist sayısı 550 bini geçer. Geçen yıl 523 bin turist ağırlamıştık. Bu sene tahminim 550 bin turisti aşacağız. Düzenli bir artışımız var, bu sene de artış devam ediyor" dedi.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)