Yalova Termal Kaplıcalarında Sağlık Dolu Bir Tatil, Turlar - Geziler

Yalova Termal Kaplıcalarında Sağlık Dolu Bir Tatil

Turlar - Geziler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Yalova Termal Kaplıcalarında Sağlık Dolu Bir Tatil

Yalova il merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alan Yalova termal kaplıcaları, Mustafa Kemal Atatürk'ün sıklıkla ziyaret ettiği dinlenme yerleri arasındadır.

Yemyeşil ve pırıl pırıl bir doğa içerisinde yer alan Yalova kaplıcaları, şehirden kaçıp nefes almak isteyen kişilerin öncelikli tercihi.Günümüzde şehir hayatının içine hapsolan insanlar, artık dinlenmek istedikleri günlerde alışveriş merkezlerini görmek yerine, kuş sesleri arasında uyanmayı tercih ediyorlar.

Yalova termal otelleri, Bursa'ya yaklaşık 72 kilometre, İstanbul'a ise 177 kilometre mesafede yer alıyor. Kişisel araba ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz Yalova termal otelleri, dışarıda harika bir doğa tatili sunarken, otel içerisinde de sağlık dolu bir gün vaad ediyor.

Yalova termal kaplıcalarının faydalı olduğu rahatsızlıkların başında romatizmal hastalıklar geliyor. Kırık çıkık, dolaşım sistemi bozuklukları, idrar yolları ve safra kesesi taşları, cilt hastalıkları ve kadın hastalıkları tedavisinde de oldukça faydalı olan kaplıcalar yıl içerisinde çok ziyaretçi alıyor.

Özellikle havaların soğuk olduğu kış mevsiminde Yalova termal otelleri ziyaretçiler tarafından bir hayli tercih görüyor. Kaplıcalardan en verimli şekilde faydalanabilmek için önerilen süre ise 2 – 4 hafta arası. Banyo sıcaklıkları 34 – 42 derece arasında değişiklik gösteriyor. Banyoda, uygulanan tedaviye göre 15 – 20 ve 30 dakika sürelerinde kalmak ve dinlenmek gerekiyor.

Yalova Termal Otelleri

Yalova termal otelleri, genellikle lüks ve büyük tesisler olup, kalabalık grupları ve uzun süreli konaklamaları rahatlıkla karşılayabilecek düzeydedir. Yalova termal otellerinde konaklarken, tesislerin düzenlemiş olduğu çevre gezilerine de katılarak tatilini daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Yaz geldiğinde ise Yalova'nın ilçesi olan Çınarcık'ta, Çınarcık otellerinin keyfini çıkarmayı unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler