Vizesiz 9 Ülke, Haber - Duyuru

Vizesiz 9 Ülke

Haber - Duyuru - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Vizesiz 9 Ülke

Seyahat hazırlığınız sırasında belki de en zor olanı gideceğiniz ülke için eğer gerekliyse vize işlemlerini yaptırmaktır.

Bir sürü evrak toplayıp, belirli saatler arasında uzayıp giden kuyruklarda saatlerce beklemek kimsenin hoşuna gitmez… Seyahat planlarınızı yaparken vize gerekliliği olmayan ülkeleri tercih ederseniz, bütün bu zahmetli süreci de atlatmış olursunuz…

Tayland: Uzakdoğu’nun renkli ülkelerinden olan Tayland, Budist inanışla şekillenen geleneksel yaşamının yanında tadına doyulmaz yemekleriyle de öne çıkıyor. Ülkenin kimliğini en iyi yansıtan kent olan Bangkok’ta, tüm Vietnam’ın harmanlanmış halini görmek mümkün.

Fas: Fas ılıman iklimi sayesinde yılın her dönemi gidilebilecek bir ülke. Buraya renkler ülkesi demek daha doğru olur. Çünkü Fas’ın her kenti bir rengi yansıtır.

Arjantin: Aramızda mesafeler olsa da Arjantin pek çok konuda aşina olduğumuz bir ülke. Maradona ve Messi futbolla ilgili ilgisiz herkesin bildiği bir isimler. La Comparsita hemen her düğünün vazgeçilmesi.

Arnavutluk

Arnavutluk: Dağlarla kaplı Arnavutluk topografyasını gördüğünüzde neden bu coğrafyaya Balkan dendiğini daha iyi anlıyorsunuz. “Dağlık” anlamına gelen Balkan kelimesi, Arnavutluk’un içinde bulunduğu bölgeye çok uygun düşüyor.

Ürdün: Ticaretle yoğrulan, dinle şekillenen Ortadoğu’nun kadim topraklarında, pek çok uygarlık doğmuş, gelişmiş ve günümüze kadar ulaşmayı başarmış. Ürdün, tarih boyunca söz konusu uygarlıkların bazılarına ev sahipliği yapmış.

Japonya: Gelişmiş teknolojik yapısına rağmen geleneklerine çok bağlı insanların yaşadığı Japonya, ziyaretçilerini şaşırtacak kadar sıradışı bir ülke. Japon geleneklerine ait bonsai, ikebana, geyşa, kimono ve origami gibi pek çok kavramı bilmemize rağmen ülke hakkında pek bilgi sahibi olduğumuz söylenemez.

Guatemala: Zümrüt yeşili ormanları ve volkanik yapısıyla doğanın sunduğu güzelliklere, insan emeği ve dehasıyla ortaya çıkarılmış Maya kalıntılarının ekleyen Guatemala, Orta Amerika’nın en özel ülkelerinden.

Gürcistan: Karadeniz’deki sınır komşumuza çok yakın olmamıza rağmen, pek çoğumuz hakkında az şey biliyoruz. Oysa Gürcistan, mimarisi, doğası, yemekleri ve şaraplarıyla bizleri şaşırtacak düzeyde.

Brezilya: Futbol, samba, karnaval ve güneşin ülkesi Brezilya, her zevke hitap edebilecek turizm kapasitesine sahip bir ülke. Rio de Janeiro ise tüm Brezilya’nın ortak paydası.

Haberin tamamı için: tıklayın…

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler