Uluslararası İstanbul Bienali

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Habibe Tokgöz

Uluslararası İstanbul Bienali
İstanbul'un köklü etkinliklerinden biri olan Uluslararası İstanbul Bienali, 1987 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenmeye devam etmekte…
İstanbul Bienali, düzenlendiği ilk yıllarda Uluslararası İstanbul Festivali kapsamındayken, yakın bir zamanda İstanbul Bienali olarak farklı bir etkinlik olarak gerçekleştirilmektedir. İstanbul Bienal, çeşitli ülkelerden ve farklı kültürlerden gelen sanatseverleri bir araya getirmekte olup, etkinlik için genellikle şehrin tarihi mekanlarının seçilmesinin yanı sıra yeni ve hareketli mekanlar da tercih edilmektedir.
Her düzenlendiği yıl farklı bir konusu vardır İstanbul Bienali'nin. 2001 yılında Egokaç, 2003 yılında Şiirsel Adalet, 2005'te İstanbul, 2007'de İmkansız Değil, Üstelik Gerekli: Küresel Çağında İyimserlik konularını sanata taşımıştır. Her yeni İstanbul Bienali'nde küratörler değişmektedir.
13. İstanbul Bienali ise “'Anne ben barbar mıyım?”' konusuyla ziyaretçilerini ağırlamakta. 14 Eylül'de başlayan etkinlik 20 Ekim'e kadar devam edip, Kurban Bayramı boyunca da kapılarını ziyaretçilerine açık bırakacak. Bu yıl ki sergi mekanları ise; Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, ARTER Galeri ve SALT Beyoğlu, 5533 Galeri olarak seçilmiştir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)