Uludağ'da Yeni Hedef: "Kongre Turizmi" Ve "Spor Kampları", Haber - Duyuru

Uludağ'da Yeni Hedef: "Kongre Turizmi" Ve "Spor Kampları"

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Uludağ'da Yeni Hedef:

Sezonun sadece kış mevsimiyle sınırlı olduğu, kayak ve kış turizminin ülkemizdeki en önemli merkezlerinden Uludağ'da turizm faaliyetlerinin, kongre ve spor kamplarıyla yılın 4 mevsimine yayılması hedefleniyor.

Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Beceren, 2012-2013 sezonunu, mart ayı sonu itibarıyla tamamladıklarını söyledi.

Uludağ'da 2 metreyi aşan kar kalınlıklarına rağmen hava koşullarının otelcileri biraz zorladığını belirten Beceren, yumuşak, sisli ve yağışlı havanın kar kalitesinde sorunlara yol açtığını, bunun da bazı hafta sonları iş kayıplarını beraberinde getirdiğini vurguladı.

29-30 Mart'ta düzenlenen "Uludağ Ekonomi Zirvesi"'nin, bölgede önemli bir hareketlik sağladığına işaret eden Beceren, zirveyi yararlı bulduklarını ve devamını istediklerini ifade ederek, geçen yıla göre ilginin daha fazla görüldüğü bu yıl yapılan etkinliğin hem Uludağ hem de Bursa'nın tanıtımı için çok önemli olduğunu belirtti.

Zirvenin, kongre turizmi bakımından Uludağ'ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu ortaya koyduğunu ancak alt yapı eksikliğiyle mücadele ettiklerini anlatan Beceren, bölgede daha büyük salonlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput'un, Uludağ'da turizmin yılın 4 mevsimine açılması konusunda çabalar sarf etmesiyle kısıtlamaların kalktığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Uludağ 2. Yerleşim Bölgesi'nde, spor kulüplerinin antrenmanlarını yapabilmesi için çim sahalar ve tesisler ile kongre turizmi için Kongre ve Kültür Merkezi inşa edilecek. Bu çalışmalar aynı zamanda Uludağ'ı, yurt dışından gelecek kulüp takımlarına da açacak. Uludağ, sadece kış sezonunda değil; bahar ve yaz aylarında da kullanılacak. Tüm branşlardan spor kulüpleri ağırlanacak. Büyük salonlar olunca önemli kongrelere de ev sahipliği yapabileceğiz."

Beceren, son yıllarda sayıları giderek artan Arap turistlerin, Uludağ'a günübirlik geldiğini dile getirerek, onların daha uzun sürelerle turizmden yararlanması bakımından burasının yaz aylarında da faal olması gerektiğini sözlerine ekledi.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)