Turkuazoo Akvaryum Dünyanın İlk ve Tek PADI Sertifikalı Dalış Merkezi Oldu!, Faydalı Bilgiler

Turkuazoo Akvaryum Dünyanın İlk ve Tek PADI Sertifikalı Dalış Merkezi Oldu!

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Turkuazoo Akvaryum Dünyanın İlk ve Tek PADI Sertifikalı Dalış Merkezi Oldu!

Türkiye'nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, Uluslararası Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği (PADI) tarafından tanınan, dünyanın ilk ve tek akvaryum dalış merkezi olarak sertifikasını aldı.

Türkiye’yi su altının büyülü dünyasıyla tanıştıran, 5 milyon litre su ile dolu bir akvaryumda 5 farklı türden 25 adet köpek balığı, çeşitli türlerde vatozlar ve binlerce deniz canlısı arasında 14 yaş üzeri herkese eğitmenler eşliğinde dalış imkanı sunan Turkuazoo Akvaryum, dünyanın en büyük dalış organizasyonu PADI sertifikasına sahip dünyanın tek akvaryum dalış merkezi oldu.

40 yılı aşkın deneyimiyle dünyada 6 binden fazla dalış merkezi bulunan dünyanın bir numaralı dalış organizasyonu PADI’nin Türkiye Bölge Sorumlusu Massimo Zarafa, Turkuazoo Akvaryum’u ziyaret ederek akvaryumda dalış deneyimini yaşadı. Zarafa, dünyanın en güzel bölgesinde dalsanız da bu kadar çok çeşitli canlıyı bir arada ve bu kadar yakından görmenin mümkün olmadığını, Turkuazoo Akvaryum’un herkes için çok keyifli bir dalış tecrübesi sunduğunu belirtti.

Su altında heyecan, macera ve unutulmaz deneyimleri ziyaretçilerine sunan Turkuazoo Akvaryum bünyesinde Temmuz 2010’dan bu yana faaliyet gösteren Turkuazoo Dalış Merkezi, eğitmenler eşliğinde kurulduğu günden bu yana dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçilerine köpek balıkları arasında dalış yaptırarak unutulmaz anlar yaşattı. Turkuazoo Akvaryum’da 2,5 sene içinde 4500 kişi köpek balıklarıyla dalış yaptı.

Turkuazoo Akvaryum

Turkuazoo Akvaryum’da eğitmenler eşliğinde her gün 10:00-17:00 saatleri arasında yapılan dalış programlarına 14 yaş ve üzeri, dalışa engel herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan herkes katılabiliyor. Köpek balıkları ile dalış programında dalış tecrübesi aranmıyor. Dalış yapacak kişilere dalış öncesinde eğitmenler tarafından regülatörden nefes alma, kulak eşitleme, uygun palet vurma, sualtı işaretleri gibi teknik eğitimler ve su içi yeterlilik eğitimleri verilmekle birlikte dalış giysi ve ekipmanları da Turkuazoo Dalış Merkezi tarafından temin ediliyor. Üstelik su altında çekilen fotoğraf ve video ile de bu anlar ölümsüzleştiriliyor.

Dünyada güvenilirliği ve kalitesini ispatlayan PADI ve PADI’nin zorlu eğitiminden geçmiş Turkuazoo Akvaryum’un dalış eğitmenleri, tecrübelerini dalış meraklılarına aktararak, hem ziyaretçileri su altı dünyasıyla tanıştırıyor hem de dalış sporunun yapılması zor bir aktivite olduğunun algısını yıkıyor.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)