Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı, Keşif Rehberi

Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı

Keşif Rehberi - - tarafından güncellendi. 28 Yorum

Türkiyenin En İyi 10 Kamp Alanı
Türkiye, tüm güzelliklerinden faydalanabileceğimiz bir coğrafyaya sahip. Havası, denizi, güneşi, doğası, ne kadar özel bir noktada yaşadığımızın kanıtı.

Sizin için tatil; doğa ile iç içe olmak yani kamp yapmaksa bu haberi yıldızlı notlarınız arasına ekleyin. Bu haberde belki daha önce gittiğiniz belki de sadece duyup hiç görmediğiniz kamp alanlarından bahsedeceğiz. Siz de çadırınızı yanınıza alıp veya karavanınıza atlayıp doğanın sesini dinlemek için kamp hayalleri kuruyorsanız eğer, yazımızı okuduktan sonra hemen harekete geçebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı:

Bolu sınırları içerisindeki Yedigöller Milli Parkı, en çok tanınan ideal kamp alanlarından biri. Kimi fotoğraflardan tanır bu eşsiz bölgeyi, kimi ise fotoğraf karelerini yakalayacak kadar yakından tanımıştır. Yedigöller'de kamp yapmanın tadı bir ayrı… Özel coğrafyasıyla ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya elverişli bir yer. Burada kamp yaparken fotoğraf çekebilir, yürüyüş yapabilir hatta olta balıkçılığıyla ilgilenebilirsiniz. Kamp alanında elektrik yok, dikkatli olmak kaydıyla ateş yakmak serbest. Doğanın içinde, doğanın dilini en kolay öğreneceğiniz kamp alanı olan Yedigöller Milli Parkı, kampçılığa yeni başlayanlar için en doğru noktalardan biri.

Yedigöller Kamp Alanı

Marmaris - Datça Kamp Alanları:

Bu bölgemizde kamp yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. İlk olarak Marmaris-Datça arasında kalan Aktur Camping Datça'nın huzurunu, doğasını, tertemiz hizmetini kamp günlerinize dahil etmenizi öneririz. Aktur Camping Datça, çam ormanları arasında yaşamanız gereken bir yer. Tesiste 40 çadır ve 100 karavan kapasitesi mevcut. Aktur Camping Marmaris-Datça kamp alanları arasında tercih edilmesini önerdiğiniz noktalardan biri.

Marmaris'te kamp yapabileceğiniz diğer bir alternatif ise Hisarönü Bungalow… Doğanın içinde zaman geçirmeyi sevenlere hizmet sunan Hisarönü Bungalow kamp günlerinize her türlü konforu sağlıyor.

Gelelim İnbükü Orman Kampı'na… Eğer bir camping tesisinden ziyade doğanın zor koşullarını yaşayacağınız heyecanlı bir kamp düşlüyorsanız İnbükü Orman Kampı'nı görmenizi öneririz. 140 çadır kapasitesi olan bölgede sadece çadır değil, karavanlara da yer var. İnbükü Orman Kampı alanında balık avlayabilir, denize girebilir ve bisiklete binebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi:

Son zamanlarda en meşhur vadilerden, en özel keşiflerden biri Kelebekler Vadisi. Fethiye'de hem denize girebileceğiniz, hem de oksijen dolu bir havada, ulaşımı zor gizemli bir koyda tabiatın tadını çıkarabileceğiniz zorlu bir kamp yeri. Tüm bunları yaparken paraşüt heyecanını da yaşamalısınız burada. Kelebekler Vadisi'nde çadır kapasitesi 125'lere kadar çıkıyor. Kamp alanında dalış eğitim programları bile var. Elektrik, duş ve tuvalet hizmetleri günün belli saatlerinde ücretsiz olarak veriliyor ve kamp alanına günlük uygun fiyatlarla giriliyor. Çadırda rahat edemeyen misafirleriniz varsa eğer, çevredeki bungalowlara yönlendirebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Yazılı Kanyon:

Yazılı Kanyon, Isparta il sınırları içerisinde yer alıyor. Bölgede kamp yapmak anlattığımız diğer yerlere göre daha rahat. Çünkü yanınıza yiyecek getiremediyseniz eğer, kanyonda balık çiftlikleri ve küçük işletmelerden faydalanabilirsiniz. Küçük işletmeler genellikle “'kendin pişir kendin ye”' hizmeti sağlıyor. Kanyonda küçük gezintiler yapıp köprülere ve tarihi yazıtlara şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda yüzmek için muhteşem yerler de keşfedebilirsiniz.

Köprülü Kanyon:

Milli park olarak koruma altına alınan Köprülü Kanyon, dünyanın en zengin bitki çeşidini içinde barındırıyor. Antalya sınırları içerisinde yer alan kanyonda çadırlarınızla veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Tabii kamp bölgesini de seçebilme alternatifiniz bulunuyor. Kanyon bitişindeki Olukköprü, Olukköprü arasında bulunan Karabük Köyü, Köprüçay Irmağı kenarında bulunan Beşkonak Köyü, Altınyaka Köyü ve Selge Antik Kenti arasındaki kamp alanlarından birini tercih edebilir veya tatilinizde tüm bu alanlarda kısa kısa konaklayıp doğanın değişik hallerine tanık olabilirsiniz. Kanyonda çadır ve kamp malzemesi satan yerler de bulunuyor. Köprülü Kanyon'da yapacağınız kamp günlerine rafting heyecanını da dahil edebilirsiniz.

Köprülü Kanyon Kamp Alanı

Gökova Orman Kampı:

Denize yakınlığıyla, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesiyle, aynı zamanda içerdiği 8 koyla görülmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz bir kamp alanı da Gökova Orman Kampı. Bölge Muğla'nın Akyaka Gökova beldesinde yer almakta. Bu kamp alanı, diğer bölgelere göre daha fazla alternatif sunuyor. Gökova Orman Kampı'nda elektrik, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak, sıcak-soğuk su, market hizmetleri mevcut… Üstelik en güzel alternatiflerinden biri de su sporlarına elverişli olması. Gökova Orman Kampı'ndaki 8 koydan dilediğinizde yüzebilir ve doğanın içinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Kampa giriş ücretleri de oldukça uygun. Tabii çadır kampı için farklı, karavan kampı için farklı ücretler talep ediliyor. Burada daha fazla kalmak isterseniz yiyecek derdini hiç düşünmeyin. Kamp bölgesinde kafe ve restoranlar bu konuda size yardımcı olacak. : )

Uzungöl - İnan Kardeşler Bungalow Camping:

Eğer Akdeniz ve Ege kıyılarında kamp yapmış ve artık başka bölgelerde, farklı tabiat güzellikleri görmek istiyorsanız rotanızı Trabzon'a çevirebilirsiniz. Trabzon'un en keyifli kamp alanlarından birini sunan İnan Kardeşler Bungalow, sizin için her şeyi düşünüyor ve size sadece doğanın tadını çıkartma lüksünü veriyor. Uzungöl'ün oksijen dolu havasında yeşile doyacağınız bir kamp istiyorsanız İnan Kardeşler Bungalow Camping, bölgedeki tercihlerinizden biri olabilir.

İğneada:

Ülkemizin eşsiz güzellikleri arasındaki İğneada, kumsalıyla, güneşiyle, İğneada Longozu'yla, birçok doğa sporlarıyla kamp yapılabilecek muhteşem bölgelerden biri. İğneada'da birçok kamp alanı bulmak mümkün. Küçük bir keşif yaptıktan sonra içinize sinen kamp alanına yerleşebilirsiniz. İğneada'da kamp yapmanın zor tarafları da var. Mesela su sıkıntısı var ve bazı bölgelerde sinek problemi de yaşayabilirsiniz. Genellikle kısa bir kamp isteyenler için ideal bir yer diyebiliriz.

Ada Camping Avanos:

Hem kamp yapıp hem de lüks bir konaklama isteyenlerdenseniz eğer Nevşehir'de yer alan Ada Camping Avanos'ta bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ada Camping Avanos'ta neler mi var? Dileyenlere bungalow konaklama, dileyenlere karavanlarıyla birlikte ayrılmış yerler var. Birçok camping tesisinde olmayan havuz ve plaj keyfi var. Havuz barı ve restoranı da unutmayalım. Tertemiz bir işletme olan Ada Camping'de elektrik, duş, internet, bölge turları ve TV hizmetleri de bulunuyor. Hem doğanın içinde hem de evinizdeymişçesine konforlu bir kamp hayalleriniz varsa Ada Camping Avanos farkını mutlaka yaşamalısınız.

Nemrut Dağı Milli Parkı:

Dünyanın en etkileyici gün batımının ve gün doğumunun yaşandığı Nemrut Dağı, Kommagene Krallığı'nın geriye bıraktığı heykellerle turistler tarafından en merak edilen noktalar arasında yerini almış durumda. E tabii Nemrut Dağı'na çıkıp da güneşin doğuşunu ve batışını görmemek olmaz. :) Nemrut Dağı Milli Parkı'ndaki kamp alanlarının birine yerleşerek bir iki gün kalabilirsiniz. Bölgede yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Nemrut Dağı'nda kamp yapmak istiyorsanız eğer, ilgili acentalarla anlaşarak gitmenizi öneririz. Çünkü tek başınıza veya arkadaşlarınızla gitmek işinizi büyük ihtimalle zorlaştıracak. Nemrut Dağı'na en kolay ulaşım Malatya'dan gerçekleşiyor.

28 misafir tavsiyesi

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar

-

Marmaris Çubucak unutulmuş Habibe Hanım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Çanakkale - Gelibolu - Bolayır'da Saros Körfezi'nde bulunan Saros kampı unutmayınız. Deniz ve çam ormanı iç içe... Üstelik deniz içinde kum adası da var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Kemaliye gibi uluslararası düzeyde tanınan bir beldeyi dahil etmemeniz çok tuhaf. Tabiat ve Kültür Hazinesi Kemaliye.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Trabzon ile ilgili tüm sorularınızı seve seve yanıtlarım dostlarım, iyi kamplar hepinize. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

İzmir-Dikili Sotes Tatil Köyü'nüde alalım listeye.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Hani Boncuk Camping nerede?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Zafer Bey, Boncuk Camping listede yer almıyor evet ancak öneriniz için teşekkürler. Boncuk Camping hakkında detaylı bilgiye https://www.neredekal.com/boncuk-koyu-doga-tesisleri/ sayfasından ulaşılabilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Marmaris - Hisarönü Altınkum Camping de listeye alınmalı bence.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Ekincik Koyu da unutulmuş bence. Dağ, deniz, orman, bol balık, mavi yengeç... Özellikle Ekincik Kamping ve sahibi Nezih Bey kalite, temizlik ve fiyat yönünden yüzlerce kampa 5000 basar. Yıllardır ziyaret etmediğimiz kamp alanı kalmadı. Ekincik gizli cennet. İnsanın ayrılası gelmiyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Patara'daki Medusa Camping bu işin düzgün ucuz yapılabileceğinin göstergesi, bence bu listede olması lazım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Çınarcık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Geçen hafta Marmaris, Köyceğiz, Ekincik'te Ekincik Karavan Kamping' teydik. Sahibi Nezih Bey gerçekten bizleri 6 gün boyunca krallar gibi ağırladı. Tam bir İstanbul beyefendisi. Temiz, titiz, ucuz. Yolunuz düşerse en azından tanışmak için bir çay içmeye gidin. Yüreğini katarak yapılan işler muhteşem oluyor. Yıllardır karavanla dolaşıyoruz, hakkını vererek çalışan işletmecileri nadir görüyoruz. Böyle işletmecilerin çoğalması dileğiyle buradan kendisine ve çalışanlarına sevgilerimizi yolluyoruz. Allah yolunuzu açık etsin. Adres almak isteyenler için beyefendinin telefon numarası: 0 532 626 19 62

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Türkiye'nin en çok tercih edilen kamp sahasından bahsedilmemesi şaşırtıcı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Arhavi / Çifteköprüler Mençuna Şelalesi görülmeye değer. Çifteköprüler'de Hilmi Bey'in Lokantası'nda her şey mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Saros Gökçetepe tabiat parkı, sıfır nem. Ormanı, yani Keşan Gökçetepe'yi görmeden tabiatın ve denizin farkını yaşamadan hiçbir yorum yapmayın derim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Kış kampıyla ilgili hiç fotoğraf yok, kışın kamp yerleri kapalı mı?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

İzmir'de hiç kamp alanı paylaşılmamış neden acaba? Buca Kaynaklar ve Karagöl dışında gidecek bir yer var mı acaba?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)

-

Türkiye'nin ve Avrupa'nın planlı, projeli, oksijeni bol kampinglerinden Niksarkamping de sıralamada olmalıdır.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Ekincik Koyu'nu merak ediyorum. Umarım düşündüğüm gibi çıkar. Bu yaz gitmeyi düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)

-

Marmaris, Köyceğiz, Ekincik'te Ekincik Karavan Kamping. Sahibi Nezih Bey, temiz, titiz, ucuz. Yolunuz düşerse en azından tanışmak için bir çay içmeye gidin.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Köprülü Kanyon'da Tevfiks Ecopark Bungalov Camping tarihi Oluk Köprü'den 6 km yukarıda. Uç taraf orman, bir taraf nehir, bungalovlar, taş evler ve çok geniş bir toprak ve çim camp alanı var. Canyoning, trekking, rafting, camping, jeep safari, kanyonda gözlem ve fotoğraf turları yapabileceğiniz harika bir mekan. Mutlaka gidip bu dinlenme ve yenilenme mekanında ortamı yaşamanızı tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Keşan Enez arasında Karaincir sahilde bulunan Esentepe, çadır, karavan ve orman kampını unutmayalım. Çok geniş bir sahili ve kumsalı, orman içinde kamp alanı nezih bir ortam. Ailece eğlenmeye ve kafa dinlemeye müsait bir yer. Kamp içinde tüm ihtiyaçlarınızı giderecek her şey mevcuttur.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

İstanbul'da yeni açılmış olan İstanbul Kamping listeye daha eklenmemiş sanırım. Yakınlarda bir kamping için ideal bir kamping alanı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Merhaba, Kumcağız Camping'e telefonlarını ısrarla açmasalar da gittik ama kapılara kilit takılmış; denize sıfır, orman içini bakımsızlıktan çöplüğe döndürmüşler. Neyse, biz yola devam ettik; istikamet Ağva Kurfallı Köyü; Seferoğulları Camping. Yer çok güzel, pet şişelerini, damacanalarını asıp yol boyunca çevreci izlenimi vermeleri, laptop çantasından kümes süslemesi yapmaları; 37 ekran bir tüplü TV'nin korkuluk üstüne dikip ilginç bir dekor yapmaları ile bize eğlenceli bir yer olarak gelmişti. Hele çadır önlerinde kurulu salonlar; ananemizin döneminin mobilyaları var ki, çok hoşumuza gitmişti. Masamızı çıkartmadık yayılıp oturalım diye. Denize kıyısı yazmış sahibi 10 yıllık Seferoğlu Kamping girişine ama kesinlikle denize paralel ve sıfır değil. Tepe aşıp, denize kumlu patikayı aşarak iniyorsunuz. Kamp alanı denize çok uzak, zaten dalgalardan girilmiyor, yasak. Şimdi detaylara gelelim, orman içinde olması nedeniyle ama işletmecilik bakımsızlık nedeniyle gidilesi bir yer değil; onların çadırında dört bir yanı, hatta havalandırması bile örümcek kaplı çadırda 1 gece kalabildik; kendi çadırını kurarsan 20 TL indirim var. Çadırının yanına kadar aracını götürebiliyorsun. Aslında lokasyona göre uygun fiyat ama köy kahvaltısı da tek tabaktan ibaretti ve ekstraydı. Elektrik büfe ve resepsiyonda hamak minderleri ıslak; sabah minderleri toplamıyorlar ve hepsi gündüz ıpıslaktı. Hele o bizi cezbeden koltuklar sabah sırılsıklamdı. 74 kadar sayabildiğim çadır için toplam 2 WC, 2 duş düşünülmüş! Sabah unuttum tuvalet kağıdını diye geri çık, geri geldiğinizde kuyruk; sıvı sabunu Arap sabunu; diş fırçanızı koyacak ayna önü raf yok; askı yok! Tuvaletler sifon çalışmadığını, kirden geçilmediğini söyleyebilirim. Yerleri, duvarları taze dökülmüş beton; bayan duşları neyse ki sunta kapı ama beyler perde arkası duş-WC yapıyorlar, tam arkada inen patika. Kabul etmeliyim ki gelenler 6-10 kişilik ailelerdi ve duşları temiz bırakmadılar; işletme ucuz tutunca, ilgilenmeyince ortalık kirden geçilmiyor. Aynı aileleri arabasını çadır önü çekip danslara başlayınca uyarmak zorunda kaldık. Gelenler de kampçı değildi. Hazır yemeğinizi çekirdek, gofretinizi alıp sadece yatmak için konaklayın, tatil yeri asla değil. Karasinekler de vardı. Beslenen tavuklar masanızda, koltuğunuzda oturuveriyor; çadır çadır gezerek ötüp herkesi 8:30'da uyandırıyor. Çöpler kamp ortası közlerin olduğu yerde, ikili salıncakların olduğu bölgede tam kafe karşısında yığılıydı. Tavuk, yavru köpekler ve orman içinde bol oksijenli mola yeri, yedek bataryanızla gidip, çadırda yatıp Wi-Fi'ya girin ama işletmecilik sıfır, tatile gelmeyin. Seferoğulları Camping yolu üzerinden yola devam edin; yol kenarında görmemeniz imkansız; devasa bir girişi var; Green Park Camping; girişte kurallar ücrete dahil hizmetler eksik de olsa yazılmış içeride. İlgiliyi aramak için saatlerce yürümüyorsunuz; devasa girişten girince kocaman bir otopark; park edip gezelim dedik; solda, gölgede kocaman çadırlar, önlerinde masalar; devam edin, kafe ve büfesi köfte-kanat da satıyorlar. :) İlerde solda bungalovlar var. Çok ince akan bir dere var sağ yanda, sebze yetiştiriyorlar ve güvercinleri var; çocuk oyun alanı bile düşünülmüş; upuzun, ince kum sahili için platformda yürüyüp dalgalı denize ulaşabiliyorsunuz. Derenin karşısına mini tahta köprülerle yürüyerek geçiyorsunuz, valiz geçer mi bilemedim. İşletmeci bize çadır kurmak için burayı gösterdi. Ağaçlar arasında masalı çadırlar da var; kendi çadırınızı buraya gelip kuruyorsunuz, 90 TL gecelik; onlar verirse çadırı 120'ye çıkıyor fakat sıcak su; langırt her şey jetona tabi olunca konaklamadık. Zaten denize girilmiyor, sabah erken de gideceğiz ama belirtmeliyim ki kamp alanında yeterli masa da yok. :( Tanıtımı ve mekanı beğendik. Bungalovlar ve sahildeki mini diskosu da hareketli bir kamp alanı olduğunu gösterdi. Sahille - kumla iç içe. Pahalı bir konaklama için bu kamp alanını öneririz. Masanızı da getirin ama bol bol 1 TL'de .

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

24 Ağustos 2015 tarihi itibari ile ailem ile çadır kampı yapmak üzere, otomatik kurulan çadırımızı alıp yola koyulduk. İlk durağımız Fethiye Katrancı Koyu kamp alanı oldu. Bulunduğu mevki vadide kaldığından hava hiç almıyor, gece hiç rahat yatamadım, sinek, böcek yoktu. Denizi idare eder, dalgalıydı. Ortam temiz, fakat tuvalet çok pisti. Sıcak su yok, ayrıca duş alırken de su kesiliyordu. Su da çok soğuktu, yani çocuklar için zor olur. Çadırlar çok bitişikti, kısacası burasını hiç beğenmedim. 2'nci durak Tlos Saklıkent. Girişte bungalov ve ağaç evlerin olduğu, ayrıca çadır kurabileceğiniz bir yere gittim. Burası mevki itibariyle güzel bir yerde, havası da güzeldi, ayrıca havuzu ve yemek yiyebileceğiniz restoranı da mevcut, tuvalet ve banyo hijyen olarak 5 yıldızlı otel ayarında, 24 saat sıcak su ve inanılmaz temizdi. Burada rahatlıkla konaklayabilirsiniz, ben memnun kaldım. 3'ncü durak Sarıgerme belediye çadır kamp alanı, çadır başı ücreti 15 TL idi. Havası güzel, esintili, sıcak su imkanı yok, tuvaletler pis, ortam temiz, çok bitişik çadırlar yok. İçinde bir tane büfe market ayarında bir yer var, fiyatları uygun. Sinek, böcek yoktu. Denize girmek için 700 metre yürümeniz gerekiyor. Ben gitmedim oraya, 5 km aşağıda ücretli Sarget Plajı olması lazım, oraya gittim, güzeldi. Memnun kaldım, fiyatına göre idare ederdi. 4'ncü durak Kelebekler Vadisi. Ölüdeniz'den tekne ile 45 dakikada gidiyorsunuz. Buraya kendiniz çadır kuramıyorsunuz, kendi çadırları ya da bungalovlarda kalıyorsunuz. Beğenmediğim için geri döndüm. Çadırlar yan yana, açık alana kurulmuş, çok bunaltıcı geldi, ayrıca fiyatı kişi başı 25 TL'ydi. Gezmek için gidilebilir ama kalmaya hiç gerek yok, sıkıcı bir yer, şelale var bir tane, başka da bir şey yok, deniz de taşlı ve kayalı. 5'nci durak Dalyan Camping Dalyan oldu. Gölün hemen dibinde, Dalyan Kral Kaya Mezarları'nın karşısında, küçük ama kullanışlı bir kamp alanı, fiyatı 40 TL. Buzdolabı ve mutfağını kullanabilirsiniz. Ortam çok temiz, sıcak su imkanı var, göle girebiliyorsunuz. Dezavantajı inanılmaz derecede kedi var, eşim ve çocuğum korktuğu için yemek yerken ve yatarken çok sıkıntı yaşadık, gece yatarken sanki çadıra birisi giriyor gibi hissediyorsunuz, gece vakti çığlık atanlar oluyordu bu yüzden. Kediler olmasaydı çok güzel ortamdı. Buradan tekne turu yapmanızı öneririm. Sonra dönüşe geçtik. Genel itibariyle ilk defa çadır kurmamıza rağmen keyif aldık, şişme yatak almadığımdan biraz sıkıntı çektik. Hemen dönüşte aldım. Önümüzdeki yıl daha tecrübeli olarak başka bir bölgeden yorumlarımı yazarım. Kalın sağlıcakla.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Senelerdir çadırcıyım. Saroz'daki Gökçetepe kampının da müdavimiyim. Çok yer gezmeme rağmen burası her sene favorimdir. 3 senedir de yeni işletmecileri sayesinde daha da güzelleşti. İnternetten araştırmanızı tavsiye ediyorum. Güvenli ve her türlü hizmeti alabiliyorsunuz. Organik ürünler market mescit vb. denizini de araştırın. Dünyada sayılı yerlerdendir. Günlük balığınızı tutabilirsiniz. Sezonun açılışını aile olarak heyecanla bekliyoruz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Merhaba, 21 Ağustos 2015'te ailemle beraber 21 günlük tatil turu için İstanbul'dan yola çıktık. Keşan-Mecidiye'den sonra aklıma Gökçetepe Tabiat Parkı geldiği için buraya geçelim, çadır kiralayıp 1-2 gün kalalım dedim. Biraz zorlu ve zahmetli yoldan sonra varabildik. İçeri girdiğimizde ilk başta oldukça güzel-doğal geldi. Yetkili arkadaşı sorup çadır tutmak istediğimizi söyledik. Bize 3 farklı tip çadır gösterdi. Maalesef hepsi rutubet, nem, içki, kir ve küf gibi anlamadığım şekilde çok kötü kokuyordu. Yataklar deseniz rezalet. (Buradan en sağlıklı olanın herkesin kendi çadırını getirmesi sonucu çıkarıyorum.) Hadi dedik, çadırdan vazgeçtik, arabada kalırız dedik. Denize girmek için soyunma kabini (aynı zamanda duş alma yeri) girelim dedim. Işık yanmıyordu, karanlıkta ıslak yerlere değdirmeden kıyafetimizi çıkarmaya ve mayomuzu giymeye çalıştık. WC ihtiyacı için gittiğimizde bizi daha kötü bir sürpriz bekliyordu. WC tıkanmış ve kapıdan dışarı sızıyordu. Hemen bizimkilere üstünüzü bile değiştirmeden çıkın dedim. Gökçetepe Tabiat Parkı kampı girişindeki mini halk plajında denize girdik. İhtiyaçlarımızı orada giderdik ve çıktık Gelibolu yoluna. Diyeceğim şudur; farklı yerlerden bahsetmediğimize göre bakış açılarımız mı değişik diyeceğim ama kim çalışmayan WC'yi, karanlık ve temiz bir soyunma odası, duş alma yerini ister?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

-

Biz de Didim Belediyesi Tavşanlı Kamp Alanı'nı beğendik. Ailecek ilk deneyimimiz olarak hoşumuza gitti, bayağı büyük bir alan. Mevcut çadırları da var, ben kendi çadırım + 2 gün + masa sandalye + otopark ücreti + mini buzdolabı 102 TL verdim. Hizmet var, duş, WC sürekli temizleniyor. Duşlarda sıcak su yoktu, çok soğuk değildi ama çocuklar için pet şişeleri güneşe koyup ısıttık. Ortam rahat ve sessiz. Deniz, çadır kurduğun yere göre uzak yakın ama yürüme mesafesinde. İçeride market var, fiyatları uygun. Mangal için müsait. Bir önceki sene denizanası var imiş ama biz varken hiç olmadı. Ağla temizlik yaptılar. Çok bir şeyler istemeyenler için ideal olabilir. Yaza yine gitmeyi düşünüyoruz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler