Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nde Yeni Dönem

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nde Yeni Dönem

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 18 Nisan 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nde Yeni Dönem

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TYD) yeni başkanı AIC Group ve Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı, ETS Group Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ersoy oldu.

TYD'den yapılan açıklamaya göre, derneğin yeni yönetim ve başkanlık seçiminin gerçekleştirildiği 12'. Olağan Genel Kurulu'nda Murat Ersoy oy birliği ile başkan seçildi.

Ersoy, oteller, tur operatörleri ve havayolu taşımacılığının turizmin önemli sac ayakları olduğunu ve mutlaka birlikte hareket etmeleri gerektiğini belirterek, kendisinin bu üç sektörde de aktif olarak yer aldığını, yönetim kurulu üyelerinin de yine bu sektörün büyük ve deneyimli oyuncularından seçildiğini, geçmiş dönemlerden farklı olarak turizm finansmanı için finans sektöründen de yönetim kurulu üyeleri bulunduğunu kaydetti.

Sektörün 2023 yılı hedefinin 55 milyar dolar olduğunu ve bu rakamı aşmayı başaracaklarını anlatan Ersoy, şunları kaydetti:

"Türk turizmi hesap edilenden çok daha hızlı gelişiyor. Hedefi yakalamak için gerekli alt yapının oluşturulması gerekiyor. Önümüzdeki dönemde bürokratlarımızla ve turizm temsilcilerimizle ileriye dönük çalışmalar hayata geçireceğiz ve gerekli alt yapının oluşmasını sağlayacağız. Turizm yatırımcılarının karşılaştığı sorunlara yönelik pratik çözümler getirilmesi için çaba harcayacağız. Bu sorunlar giderilirse turizm yatırımcısı daha büyük yatırımlara imza atabilecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, TYD'nin Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise Fettah Tamince, Mustafa Keten, İbrahim Birkan, Cemil Uğurlu, Hakan Ateş, Ö. Recai Çakır, Ece Tonbul Kilit, Üstün Özbey, İsmet Güral, Ayhan Bektaş, Hande Tibuk, Ramazan Aslan oldu.